MAm dwa zadanka pomożecie bardzo proszę
1
Wyjaśnij, jak rozumiesz słowa: To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności. Uzasadnij swoją odpowiedź.

2
Zgromadź związki frazeologiczne związane z przeznaczeniem. Następnie napisz DZIESIĘCIOZDANIOWY tekst na temat: Każdy jest kowalem własnego losu.Z wykorzystaniem tych frazeologizmów.

Z góry dziękuję;*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-17T09:48:52+02:00
1.W teorii każdy może pokazać ile ma mądrości życiowej (bo o taką tu chodzi), ale gdy znajdzie się w złej sytuacji to impulsywnie może podjąć złą decyzje.
Te słowa mówią o każdym człowieku. BO każdy ma jakieś zdolności czy to malarskie czy też polityczne, ale nie zawsze pokazują one kim jest dana osoba. Przykładem mgła bym podać koleżankę, która potrafi pięknie malować przechwala się tym, ale tak naprawdę nie jest osobą pełną pychy czy dumy. Jest osobą miłą i cierpliwą. Chodzi tu o to, że nawet nasze zdolności nie pokażą każdemu jacy naprawdę jesteśmy, jaki mamy charakter. Nasze postępowanie tu się liczy, nasze wybory i dokonania.

2.Związki frazeologiczne mogą być takie: NIĆ ŻYWOTA, Los się do kogoś uśmiecha, Zostawić kogoś na pastwę losu, Na łasce losu, wypełnić przeznaczenie, Wyrocznia delficka,

Każdy jest kowalem swojego losu. Na życie człowieka ma wpływ jego postępowanie. Jeśli w jakiejś chwili podejmiemy złą decyzję to możemy jej żałować do końca życia. Każdy Plecie swą nić żywota. Jeśli z kilku możliwości wyboru wybierzemy dobrze to los się do nas może uśmiechnąć. Nasze postępowanie powinno pomóc komuś nie możemy pozostawić kogoś na pastwę losu. Nasze postępowanie i decyzje odbijają się na naszym charakterze. Jeśli postępujemy niezgodnie ze swoimi przykazaniami, moraliami, lub zasadami to nasz charakter się zmienia. Dlatego każdy jest kowalem własnego losu, każdy wybiera sobie drogę którą będzie szedł do końca życia i każdy musi postępować tak, aby żyć jak najlepiej. :)
28 4 28