1.Wymieńcie nazwiska osob z branży filmowej, z którymi chcielibyście porozmowiać, np. na czasie internetowym. Wybierzcie jedną z tych osób.Następnie ułożcie listę pytań, które warto byłoby jej zadać.
2. Jak rozumiesz wypowiedź Juliusza Machulskiego: kolegialnie filmu wyreżyserować si nie da? Na podstawie przeczytanych fragmentów wywiadów zapisz w punktach zadania, które musi wykonać reżyser, by mógł powstać film.
3. Określ zadania, które reżyser filmu stawia przed scenografem.
Błagam pomóżcie
Dam najlepszą
Agnieszki Holland tworczość

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T21:15:40+01:00
1. reżyser, scenarzysta, aktor
wybrałam aktora ;P pytania:
- jak to się stało że został pan aktorem?
- jak się pan czuję gdy gra?
- jaką postać najchętniej by pan zagrał?
- jakie postacie lubi pan grać?
- podoba się panu praca aktora?
2. może tak: reżyser decyduje o tym jak w sumie bedzie wygladal film, to od niego zalezy prawie wszystko, jezeli mielibysmy kilku rezyserow to trudno byloby ich pogodzic. kazdy mialby swoja wizje filmu. ( nie wiem czy to poprawnie). reżyser musi nadzorować wszystko, decyduje o muzyce, filmie, aktorach, on musi zaakceptowac wszystkie decyzje, jezeli zajmuje sie tez pisaniem scenariusza to musi go napisac lub po prostu znalezc jakis
3. scenograf musi odpowiednio dopasowac wyglad, scene, scenografie np. do odpowiedniej epoki, np. jesli to film o rycerzach musi zadbac o szczegoly, zbroje, zamki, chaty i tak dalej.

twórczość agnieszki holland
Gorzkie żniwa,
Europa tu napisala scenariusz
Trzy kolory tu wspolpracowala z kims,Kobieta samotna ,Gorączka,Niedzielne dzieci
30 3 30