Odpowiedzi

2010-08-02T12:25:32+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

-------"Być czy mieć"- na to pytanie napewno wielu odpowiedziałoby "Mieć". Dla niektórych posiadanie dóbr materialnych jest w życiu najważniejsze. Ładny dom, porządne auto, dużo pieniędzy. Jednak nie tym powinniśmy się kierować. Moim zdaniem ważniejsze jest "Być" i postaram się to udowodnić.

-------Nie same dobra materialne są w życiu najważniejsze. Co nam z tego, że mamy ten dom, auto, dużo pieniędzy. Zresztą nic nie przychodzi za darmo. Nierzadko żeby to wszystko mieć musimy się ciężko napracować, przeżyć dużo stresu i wcale nie jesteśmy szczęśliwi. Pieniądze są eteryczne. Kiedyumrzemy i tak nikt nie będzie pamiętał ile mieliśmy, ale kim byliśmy.

-------Najważniejsze w życiu to być przy kimś tak żeby ta osoba czuła,  że ma kogoś bliskiego. Kiedy ktoś z rodziny, przyjaciel ma jakiś kłopot, zmartwinie nie wiele pomogą mu dobra materialne. Ważniejsze jest aby ta osoba miała kogoś z kim może porozmawiać, komu się wyżalić, czy mieć kogoś przy sobie z kim może chociażby milczeć. Taka osoba dla każdego myśle jest bardzo ważna.

--------Jest jeszcze jeden pogląd na tę sprawę. Mianowicie "być" aby służyć komuś. Nieważne czy to będzie naukowiec lub wynalazca, który wymyśli coś przydatnego, co może odmienić życie wielu ludziom, czy to będzie psycholog, który pomagga innym uporać się z problemami. Są też wolontariusze. Oni pomagają innym za darmo i nie robią tego dla żadnych korzyści. W całości poświęcają się innym.

--------Są też ludzi, którzy coś mają i dzielą się tym. Jak na przykład dawcy krwi. Zabieg trwa kilka minut, a być może ratuje komuś życie. Tak samo bogaci, którzy nie chwalą się wszędzie ile mają pieniędzy, ale wydają je organizując zbiórki charytatywne i pomagają w ten sposób biedniejszym od siebie.

--------Myślę, że udało mi się udowodnić, że ważniejsze jest "Być". Wydaję mi się, że wielu się ze mną zgodzi, że właśnie takie osoby jakie opisałam powyżej są najbardziej wartościowe, a nie ci, którzy mają tyle pieniędzy, że nie wiedzą co z nimi zrobić i najczęściej nie robią z nimi nic przydatnego dla innych. Nie zapominajmy o tym i starajmy sięsami tacy być.

45 4 45