Odpowiedzi

2010-02-19T20:49:38+01:00
Sumienie to taka pomoc dla człowieka. Czasami nie daje spać, ale jednak jest niesamowicie pożyteczne. Sumienie ma powstrzymywać nas przed robieniem czegoś złego. Przed popełnieniem błędów. Wmomencie kiedy już się pojawią, nie daje o nich zapomnieć, żeby człowiek nie czuł się bezkarny.
Sumienie, jeżeli otworzymy się na nie, będzie dobrym aniołem, który będzie ostrzegał i radził. Czymś na kształt przyjaciela. Będzie pomocny w każdej sytuacji, w trakcie każdego wyboru między dobrem a złem.
Powinniśmy otworzyć nasze uszy na jego głos. Nie wmawiać sobie, że przecież zrobiliśmy dobrze itp. Usłyszeć je i zastanowić, co możemy zrobić, żeby naprawić zło...
2010-02-19T20:56:55+01:00
Sumienie ma służyć nam do wskazywania tego co jest dobre, a co złe. Powinniśmy zawsze starać się słuchać naszego sumienia i nie zagłuszyć go w sobie. Aby tak się nie stało powinniśmy w czasie podejmowania decyzji nie kierować się gniewem czy nastrojem w jakim jesteśmy w danym momencie tylko wyciszyć się na chwilę i posłuchać tego co nam podpowiada nasze sumienie. Jeżeli mamy tak zwane wyrzuty sumienia oznacza to że nie zrobiliśmy czegoś jak należy i sprawiliśmy komuś przykrość. Wtedy znowu powinniśmy posłuchać naszego sumienia i zrobić tak jak nam podpowiada. Starajmy się nie zagłuszać naszego sumienia.
2010-02-19T21:00:03+01:00
Sumienie w moim życiu ma przed wszystkim pomóc mi odróżnić dobro od zła. To głos Boga. Należy go słuchać gdyż możemy przez jedną nie uwagę popełnić jakiś błąd, którego nie będziemy w stanie naprawić. Trudno jest głos sumienia zagłuszyć, choć przemawia on czasem bardzo cicho.

dasz najj? byłabym bardzo wdzieczna :*
1 5 1