Ćwiczenie 5. / 134
Przeczytaj wymienione zwroty opisujący reakcje ludzi na różne wydarzenia. Nazwij emocje, o jakich mogą informować poszczególne zachowania.

* otworzyć szeroko oczy - zdumienie, strach
* zblednąć - ..........
* często przełykać ślinę - ..........
* zarumienić się - ..........
* spuścić oczy - ..........
* wzruszyć ramionami - ..........
* zacisnąć ręce w pięści - ..........
* powłóczyć nogami - ..........

Ćwiczenie 7. / 135
Uzupełnij tekst. Opisz strój modelki, wcielając się w rolę prezentera pokazu mody.

A oto nasza kolejna modelka w stroju na miarę XXI wieku, uszytym z myślą o .................................. . Odzież wykonana została w całości z ............................... , więc jest w stu procentach ekologiczna. Kolory: ............................................... budzą optymistyczne skojarzenia. Barwy te świetnie współgrają z ...................... . Dopełnieniem kreacji są .............................................. . Cechą szczególną prezentowanego stroju jest ............................................. . Ubiór ten wygląda .............................................. , ale jednocześnie elegancko. To idealny strój na ........................................ .

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T20:58:36+01:00
Zblednąć - strach, obrzydzenie
przełykać śline- niepewność, też strach,
zarumienić się - zawstydzenie
spóścić oczy -też chyba jak się zawstydzamy, wstydzimy czegoś, lub gdy kogoś przepraszamy
wruszyc ramionami - obojetnosc
zacisnac rece w piesci - zlosc
powloczyc nogami - hm... zmeczenie, znudzenie,

A oto nasza kolejna modelka w stroju na miarę XXI wieku, uszytym z myślą o współczesnych nastolatkach. Odzież wykonana została w całości z bawełny , więc jest w stu procentach ekologiczna. Kolory: żółty, zielony, pomarańczowy, różowy budzą optymistyczne skojarzenia. Barwy te świetnie współgrają z czarnymi elementami . Dopełnieniem kreacji są fantastyczne dodatki . Cechą szczególną prezentowanego stroju jest dziewczęcość . Ubiór ten wygląda sportowo , ale jednocześnie elegancko. To idealny strój na impreze czy spotkanie z przyjaciółmi .

mam nadzieję, że się spodoba ;]]
9 4 9
2010-02-19T21:03:30+01:00
otworzyć szeroko oczy - zdumienie, strach
* zblednąć - osłabienie,słabość
* często przełykać ślinę - apetyt na coś
* zarumienić się - zawstydzić się
* spuścić oczy - skrucha,wstyd
* wzruszyć ramionami - obojętność
* zacisnąć ręce w pięści - denerwować się
* powłóczyć nogami -bezsilnośćA oto nasza kolejna modelka w stroju na miarę XXI wieku, uszytym z myślą o młodych kobietach. Odzież wykonana została w całości z kolorowego papieru , więc jest w stu procentach ekologiczna. Kolory:czerwony,niebieski.żółty,różowy,zielony budzą optymistyczne skojarzenia. Barwy te świetnie współgrają z dzisiejszą modą . Dopełnieniem kreacji są dodatki wykonane z tektury . Cechą szczególną prezentowanego stroju jest dobre wykonanie,odporność na warunki atmosferyczne i jest lekki . Ubiór ten wygląda standardowo , ale jednocześnie elegancko. To idealny strój na każdą okazję .
10 4 10