Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T14:15:42+01:00
1. mechaniczne – ruch klawisza za pomocą dźwigni, cięgien itp. układów mechanicznych bezpośrednio wykonuje czynność użyteczną.

stykowe – ruch klawisza powoduje bezpośrednio zwarcie w układzie elektrycznym.

membranowa – wykonana jest z kilku warstw: warstwa z nadrukiem graficznym wykonana z poliestru lub poliwęglanu, warstwa laminująca, warstwa poliestrowa z nadrukowanym obwodem drukowanym, membrana oddzielająca, kolejna warstwa z nadrukowanym obwodem drukowanym i kolejna warstwa laminująca. Membrana oddziela obwody drukowane poza momentem, gdy naciskany jest przycisk.

z gumą przewodzącą – wciśnięcie klawisza powoduje dociśnięcie gumy przewodzącej do obwodu drukowanego, powodując znaczne obniżenie rezystancji pomiędzy końcówkami pola stykowego

bezstykowa – ruch klawisza powoduje wsunięcie lub wysunięcie przesłony do/z transoptora.

pojemnościowa – obecnie stosowana rzadko – klawisz połączony jest z elementem zmieniającym pojemność współpracującego kondensatora najczęściej poprzez wsunięcie się między okładziny.

kontaktronowa – naciśnięcie klawisza powoduje przysunięcie magnesu do kontaktronu wymuszając zwarcie styków

dotykowa – na ekranie wyświetlany jest układ klawiszy, dotknięcie zaznaczonego miejsca jest równoznaczne z wprowadzeniem znaku, konieczne jest posiadanie specjalnego monitora dotykowego

klasyczna – na ekranie wyświetlany jest układ klawiszy, kliknięcie myszką w wybranym miejscu jest równoznaczne z wybraniem znaku.


2. Aby sformatowac komputer należy włożyc do napędu CD lub DVD płytę z np. systemem Windows. Następnie nalezy wejść do BIOSU i ustawic First Boot na DVD lub CD.
Kolejno beda sie pojawiac niebieskie okienka z licencją i innymi informacjami. nalezy postępowac według wskazówek.
gdy dojdziemy do miejsca gdzie wybieramy który dysk chcemy sformatowac zaznaczamy go i postępujemy wg. wskazówek.
Po zakonczeniu pojawi sie komunikat, że skonczono