Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-20T13:12:46+01:00
Zbyszko to porywczy i nie liczący się z konsekwencjami swojego czynu młodzieniec. Swoje decyzje podejmował pochopnie. Przykładem tego jest atak na posła krzyżackiego – Kuna von Lichtensteina. Dbał o honor rycerski, ratował życie swoje, ale przede wszystkim troszczył się o innych mu bliskich. Kiedy Zbyszko siedział w więzieniu za porwanie się na posła, przyszedł do niego siostrzeniec, Maćko, który podsunął pomysł, aby ten przebrał się w jego szaty i uciekł z więzienia. Jednak Zbyszko odmawia i po dwóch dniach odbywa się egzekucja, która zostaje przerwana przez Danusię i Powałę z Taczewa. Można z tego wywnioskować, że rycerz z Bogdańca jest nieugięty. Wyróżniał się wielką odwagą i dzielnością. Walczył z wrogami, nie bał się śmierci, narażał na wiele niebezpieczeństw. Wierny Danusi aż do śmierci, sumienny i wytrwały. Złożył na grobie ukochanej obiecane czuby krzyżackie, co symbolizowało dotrzymanie danego słowa.
Myślę, że Zbyszko mimo, że miał wady, których rycerz nie powinien mieć to i tak zasługuje na to miano. Uczył się na swoich błędach, z biegiem czasu wszystko zrozumiał i naprawiał sprawione szkody. To walczący w słusznych sprawach młodzieniec, któremu można zaufać i powiedzieć szczerze, że był godzien pasa i ostróg rycerskich.

Nie z netu Tylko z mojego zeszytu !!
Wiec licze na najleszą odpowiedz !! :):):):):)
44 3 44
2010-02-20T17:50:55+01:00
Zbyszko był synem Jagienki z Mocarzewa oraz Jaśka z Bogdańca, niestety po przedwczesnej śmierci rodziców Zbyszko trafił pod opiekę swego stryja - Maćka.
Miał on twarz dziecinną, jasne, długie włosy. Rozpierała go energia, za to brak mu było rozsądku. Wojny, na które od małego wyruszał z Maćkiem zahartowały go i sprawily, że cechowala go niespotykana siła i zręczność. Był odważnym, mężnym, lecz nieokiełznanym i porywczym "rycerzykiem". Jego bujną temperaturę utemperowały: cierpienie oraz honor rycerski, który cenił ponad życie. Okazywał również wiele serca, serdecznego i szczerego przywiązania Maćkowi, swojemu doradcy i przewodnikowi życiowemu. Kochał dwie piękne i na swój sposób utalentowane kobiety. Był świetnym wojownikiem dążącym do wyznaczonego celu nie poddając się.
Moim zdaniem Zbyszko to przykład rycerza, który ceni sobie odwagę, prawdomóstwo, serdeczność. Ukazuję nam, że do końca należy spełniać dane wcześniej obietnice. Uważam go poniekąd za przykład prawdziwego mężczyzny silnego, zręcznego oraz odważnego, ale również uczuciowego, pomocnego. Dlatego też uważam, że Zbyszko w pełni zasługuję na miano rycerza.

mam nadzieję że pomoglam ;]
30 3 30