Dam najlepszą odpowiedź
oto co musisz zrobić:
- wyodrębnij wstęp, rozwinięcie, zakończenie
- dodaj dialogi i opisy
- zwiększ długość tekstu (nie może być na inny temat)

tekst:
Komoda mojej babci była najbardziej niezwykłym meblem w naszym mieszkaniu – wiekowa, pięknie rzeźbiona, z mnóstwem szuflad, w których kryły się niesamowite skarby, a z każdym z nich była związana jakaś tajemnica. Tajemnice zawsze mnie fascynowały, tak jak wszystkie drobiazgi znajdujące się w babcinej komodzie. Nie wiedzieć czemu babcia niechętnie o nich mówiła, ale pewnego dnia nakłoniłem ją wreszcie, by opowiedziała mi historię dotyczącą… pewnego lusterka, które stało właśnie na tej komodzie. Otóż, otrzymała je od swojego pierwszego narzeczonego. Niestety zginął on tragicznie w czasie wojny, w której odznaczał się on mianem najlepszego dowódcy, który zawsze dba o swych podopiecznych. Pewnego dnia jednak, nie chcąc zguby kraju, podjął on bardzo ryzykowną decyzję, wysyłając wojska w miejsce, gdzie obozował wróg.
Wywiązała się walka, w której zginęło wielu żołnierzy, nie tylko z oddziału lubego babci. Wkrótce kobieta otrzymała wiadomość, że jej wybranek również poległ...
Od tej pory, gdy tylko nikt nie widzi, wpatruje się ona w to lusterko, które było ostatnim podarkiem od żołnierza...

1

Odpowiedzi

2010-02-20T12:40:50+01:00
Komoda mojej babci była najbardziej niezwykłym meblem w naszym mieszkaniu – wiekowa, pięknie rzeźbiona, z mnóstwem szuflad, w których kryły się niesamowite skarby, a z każdym z nich była związana jakaś tajemnica raz chciałem odtworzyć jedną z szuflad jak sięgałem ręką mama zobaczyła i mnie powstrzymała ale ja chciałem bardzo ją odtworzyć.Zaczął się wieczór wykompałem się i położyłem się spać,była w tedy 2 w nocy coś mnie przebudziło i wstałem podszedłem do szuflady otworzyłem ją a w środku była szkatułka zamknięta na klucz obok niej był list w liście pisało ze kto odtworzy tą szkatułkę to.. i nagle mama wstała i zobaczyła powiedziała żebym szedł spać wziołem szkatule i list jak mama poszła spa ja wstałem i wziołem szkatułkę i list w liście pisało że kto odtworzy tą szkatułkę to będzie miał wielkie szczęście w życiu.
Na zajutż wstałem i pokazałem to co było w liście każdy się ucieszył każdy chciał odtworzyć szkatułkę lecz ona była zamknięta na klucz mama sobie przypomniała ze babcia kiedyś dała jej bardzo stary klucz mama go mniała na wisiorku który wisiał na jej szyj więc mama zdjeła i odtworzyła a w środku była błękitna kula mama myślała ze to ta kula ma przynieść szczęście ale cały czas był pech mama sprzątała na komodzie i niechcąco kula się zbiła a w kuli była karteczka w której pisało że jak się zbije kula to wtedy będzie szczęście i od tamtej pory mama zdobyła prace dobrze płacącą a tata zaczął budować dom.