Odpowiedzi

2010-02-20T12:38:38+01:00
Zło nigdy nie zostanie pokonane , lecz można starać się go uniknąć czyniąc dobre uczynki , bądź chociaż nie zgadzać się na wykonywanie tych złych . Człowiek to tylko istota , która wie co dobre a co złe ,ale nie potrafi tej wiedzy dostatecznie wykorzystać , chwieje się nad granicami czarnych stref , nie zawsze umie poradzić sobie z problemami , nie raz nawet nie próbuje ich rozwiązac i takim oto czynem pakuje się w kolejne , w taki sposób pokazuje złu , że jest górą .
Przeciętny człowiek powinien wykonywac wszystko co dobre,aby sprzeciwić się złu , skoro się przed nim nie obroni , to niech robi rzeczy , które same go odepchną . Istnieje wiele przykładów z których wynika , ze ludzie dobrzy są traktowani gorzej niż przestępcy lub inne marginesy społeczne. Wiele osób zadaje sobie pytanie czemu On/ona umarła skoro była tak dobrym człowiekiem , nikomu nie robła krzywdy , była pomocna i uczciwa. Ale nie przewidzialna jest wola Boża , ponieważ zlo które nas otacza , trzyma swoich poddanych jak najłuzej , zeby zobaczyć jak bardzo są naiwni ...
Młodzi ludzie , którzy twierdzą że odróżniają dobro od zła , często popełniają błędy , które spowadzają ich na czarną drogę . Ale cóż tej komplikacji nikt nie zastawi drogi , nikt nie wie czemu , i nikt nie wie jak to zrobic ... :)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T12:49:54+01:00
Moim zdaniem jest wiele możliwośći dzięki trórym można obronić sie przed złem. Jedną z nich jest modlitwa-możemy modlić się do Boga aby odpędzał od nas zło i pomagał nam zawsze żyć w prawdzie z Bogiem. drugim sposobem jest noszenie medalików, szkapleży i innych rzeczy które są poświęcone. zło bardzo boi się medalików bo wtedy Bóg nas chroni, medalik jest jakby ochroną dzieki której zło nie ma do nas dostępu. Oczywiście może nas kusić ale nie w taki sposób jak bez medalika. Kolejną rzeczą jest różaniec zazrówno posiadanie go jak i modlenie się na nim daje wielką wartość. Matka Boska Weźmie każdego w ochrone kto się do niej będzie modlił i o to prosil. Zło jest także jeśli coś robimy drugiemu na źle lub go w jakiś sposób upokażamy więc zawsze jak mamy coś komuś nie miłego powiedzieć lub dokuczyć pomyślmy jak byśmy się czuli na jego miejscu....Powinnismy pomagać innym ludziom w tren sposób będziemy dobrymi ludzmi i szatan będzie źły. Bo szatan się złości gdy my coś dobrego robimy. Często chodzić do spowiedzi i komuni świętej bo to nas oczyszcza z win i szatan ma do nas mniejszy dostęp. Gdy wychodzimy z domu zawsze przeżegnać się w wodzie święconej-bo jak wiadomo szatan sie boi wody święconej.

I to już wsszytskie moje pomysły mam nadzieje że sie przyda; ) pozdawiam;)
3 3 3