Odpowiedzi

2010-02-20T12:53:04+01:00
1. Pan Bóg mieszka w naszych sercach, w Świątyniach, Pan Bóg jest wszędzie.
2. Dla mnie najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości, bo uczy nas miłości do Boga i bliźniego.
  • Użytkownik Zadane
2010-02-20T12:54:39+01:00
Krótko zwięźle i na temat :D

Bóg mieszka w Niebie. Możemy to potwierdzić na przykładzie chrztu Jezusa nad Jordanem, kiedy to Jego Ojciec przemawia do Niego: „Tyś jest, Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem” .

Bóg mieszka także w naszych sercach, po spowiedzi świętej, a także przyjęciu sakramentu Komunii świętej.
________________________________________________

Najważniejszym przykazaniem jest ,,Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną"). To mój wybór, ponieważ przykazanie mówi, że Bóg jest tylko jeden i żaden inny bożek nie powinien być dla nas ważniejszy. Choć inne przykazania są także ważne , to jednak to daje nam do myślenia. Dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec wszystkich ludzi . Pierwsze przykazanie zakazuje czcić fałszywych bożków, jakich dawniej czcili np. Egipcjanie, Grecy... Dla chrześcijanina oznacza to - wezwanie do niezachwianej wiary w prawdziwie wyzwalającego Boga i oddanie się Jemu. Fałszywymi i zniewalającymi nas bożkami naszych czasów są: władza, dążenie do sukcesu i sławy, pieniądze.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-20T12:56:31+01:00
2. Dla mnie najważniejsze jest pierwsze przykazanie ("Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną"). To mój wybór, ponieważ przykazanie mówi, że bóg jest tylko jeden i żaden inny bożek nie powinien być dla nas ważny. Inne przykazania są równie ważne, ale do tego trzeba podchodzić szczególnie poważnie. Dla nas istnieje tylko jeden Bóg, ojciec. Pierwsze przykazanie zakazuje czci fałszywych bogów. Dla chrześcijanina oznacza to - wezwanie do niezachwianej wiary w prawdziwie wyzwalającego Boga i oddanie się Jemu. Fałszywymi i zniewalającymi nas bogami naszych czasów są: władza, dążenie do sukcesu i sławy, pieniądz.
1. Bóg jest wszechmocny wszechobecny i może mieszkać wszędzie.
Religia uczy o mieszkaniu Bożym w niebie czy tez w raju.
5 5 5