Przetłumacz na język polski

Liebe Inge,
seit einiger Zeit hast du nichts von dir hören lassen. Hast du vielleicht einen neuen Freund?
Stell dir vor, ich habe in der Schule mit einigen Mitschülern eine Arbeitgemeinschaft für Umweltschutz gegründet. Der Zweck unseres begeisterten Teams ist, das selektive Abfallsammeln zu popularisieren. Der Schuldirektor ist mit unseren Zielen einverstanden und er hilft unsere Pläne durchzuführen. Wir haben in der Schule für die alte Batterie eine Sammelstelle aufstellen lassen. Wir haben die Kaffee- und Trinkautomaten auswechseln lassen. Auch dieser Brief wird auf dem wiederverarbeiteten Papier geschrieben. In der vorigen Woche ist bei uns der Tag der Erde gewesen. Wir haben die Abfälle in den Parken, auf den Spielplätzen gesammelt. Auf dem Schulehof haben wir 3 Pflänzlinge eingesetzt. Also, wir haben jede Menge zu tun.
Bitte, bitte, schrieb doch mal! Ich warte ungeduldig auf deine Post. Bleib gesund und munter!
Viele liebe Grüße
Deine Katrin

3

Odpowiedzi

2010-02-20T13:07:18+01:00
Drogi Inge,
Przez jakiś czas cię nie słyszałem. Być może masz nowego przyjaciela?
Wyobraź sobie, zaczęliśmy z kilkoma kolegami prace na rzecz ochrony środowiska . Celem naszej pracy jest popularyzacja zbiórki odpadów. Szkoły porozumiewają się w celu realizacji naszych planów. Musimy postawić w szkole [coś?] do zbierania starych baterii. Zastępujemy automaty do kawy i herbaty. Ten list jest napisany na papierze do ponownego przetworzenia. W zeszłym tygodniu mieliśmy dzień ziemi. Zebraliśmy śmieci w parkach, na placach zabaw. Na Schulehof użyliśmy 3 sadzonki. Mamy wiele do zrobienia.
Proszę odpisz! Czekam niecierpliwie . Bądź zdrowy i szczęśliwy!
Trzymaj się
Twój Katrin
2010-02-20T13:09:37+01:00
Kochana Inge
(pierwsze zdanie nie mam pojęcia ) Może Zdobyłaś ostatnio niwego przyjaciela ? Wyobraź sobie, że zaczełam w szkole z kilkoma kolegami środowisko pracy na rzecz ochrony środowiska. Celem naszego porgramu jest popularyzacja selektywnej zbiórki odpadów. Szkoły pomagają nam w porozumieniu z naszych celów oraz pomoc w realizacji naszych planów. Musimy stanąć w szkole dla starych baterii w centrum pobierania. Mamy zastąpienia automaty do kawy i napojów. Ten list jest napisany na papierze do ponownego przetworzenia. W zeszłym tygodniu był dzień ziemi. Zebraliśmy śmieci w parkach, na placach zabaw. Na szkolnym podwórku posadziliśmy 3 sadzonki. Więc mamy wiele do zrobienia. Proszę, proszę, odpisz ! Czekam niecierpliwie na pocztę. Bądź zdrowa i szczęśliwa! Serdeczne pozdrowienia

twoja katrin.mniej więcej tak to ma wyglądać.prosze bardzo ;)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T13:43:36+01:00
Kochana (= droga) Inge!
Od pewnego (= jakiegoś) czasu nie dawałaś znaku życia (= nie odzywałaś się). Masz może nowego chłopaka?
Wyobraź sobie, w szkole z kilkoma kolegami założyliśmy koło ochrony środowiska naturalnego. Celem naszego zaangażowanego zespołu jest popularyzowanie selektywnego zbierania śmieci / odpadów (= segregowania śmieci / odpadów). Dyrektor szkoły zgadza się z naszymi celami i pomaga w przeprowadzeniu naszych planów. Sprawiliśmy, że w szkole powstał punkt (= miejsce) zbierania starych baterii. Doprowadziliśmy do wymiyny automatów do kawy i napojów. Również ten list jest pisany (= piszę) na papierze z odzysku (= z makulatury). W ubiegłym tygodniu mieliśmy Dzień Ziemi. Zbieraliśmy śmieci (= odpadki) w parkach, na placach zabaw. Na dziedzińcu (= podwórku) szkolnym zasadziliśmy 3 sadzonki. Mamy więc mnóstwo roboty (= zajęć).
Bardzo Cię proszę, napisz wreszcie! Czekam z niecierpliwością na Twój list. Trzymaj się zdrowo ( i uszy do góry) !
Serdecznie pozdrawiam
Twoja Katrin