Czy jest dla mnie demokracja?

To ma być wypracowanie, ale absolutnie nie chcę abyście je za mnie pisali. Proszę tylko o jakieś SENSOWNE argumenty, a nie lanie wody czy jakieś regułki z neta, z książek.
A więc czym jest dla Was demokracja?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T16:41:07+01:00
Demokracja gwarantuje wolnosc,własnosc i sprawiedliwość, a chciano mi wmówic, że tylko w demokracji jednostka ma prawo do swobodnego wypowiadania sie, zrzeszania i nieskrepowanego działania. Otóż demokracja, jest to taki ustrój, w którym decyduje tylko większość. W demokracji władza należy do ludu (dzis jest w dobrym tonie rzec społeczenstwa). Czyli przeciętny Iksiński który niebardzo się orientuje w polityce w wyborach zagłosuje na tego kto go bardziej zachęci reklamą. Demokracja jest dla mnie ustrojem zdradliwym. Prowadzi panstwo do niechybnego upadku pod
przykrywka wolności i równosci,. Demokracja realizuje zachcianki leniwego,
krótkowzrocznego i wypaczonego moralnie społeczenstwa, na zasadzie pseudoumowy społecznej politycy zyskuja poselskie diety, a próżniaczy lud- wyższe zasiłki.
Demokracja to eksperyment na .ywym organizmie. Ciagłosc władzy to za mało, by zbudowac silne panstwo- potrzebna jest stabilnosc. Jednak polska demokracja wspaniałomyslnie gwarantuje nam w konstytucji chwiejność poprzez stale zmieniające się poglądy ludzi bo przecierz demokracja to rządy ludu.
pozdrawiam ...
1 1 1