Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T14:45:45+01:00
Czas Wielkiego Postu, to czas szczególnego działania Pana Boga.. To czas, w którym człowiek dobrowolnie wychodzi na pustynię swojego serca. To dzięki temu Pan obficiej rozlewa swoja własną łaskę na każdego z nas...
Otwarte serce to przede wszystkim zwrócenie się ku Bogu, to zmiana dotychczasowego błędnego myślenia, to wejście w siebie i uznanie, że bez Jego pomocy nic nie jestem w stanie zrobić... To serce, które tylko czeka na Niebieski Pokarm - Eucharystię - Jezusa Chrystusa.
Żeby jednak otworzyć swoje serce wewnętrznie trzeba przygotować się na zewnątrz : owszem ,, rozdzierać serce" ale i zmieniać styl życia - na ten dobry - miły Bogu.

Dlatego sądzę, że czas Wielkiego Postu to czas spotkania Boga oraz drugiego człowieka. Jest to moment , w którym człowiek poświęca coś, aby odnaleźć Boga w swoim życiu.
7 3 7
2010-02-20T17:44:17+01:00
Myślę, że jest to bardziej spotkanie. Co prawda z okresie Wielkiego Postu nie można brać udziału w zabawach, a w niektóre dni nie jeść mięsa, ale to nie zakaz, bo nikt ci nic nie zrobi, jeśli tego nie dokonasz:) A spotkanie jest z samym sobą. Zaglądasz w głąb siebie i starasz sie poprawić ze swoich wad.
3 2 3