Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T14:56:52+01:00
W Krakowie żyła dziewczyna o imieniu Kasia. Nie miała bogatej rodziny, an biednej. Kolega zaproponował, aby pomogła mu roznosić ulotki. Ona z chęcią się zgodziła, gdyż zawsze kasa się przyda. Zaczęła o 8.00 rano. Koło 14.00 zrobiła sobie przerwę. Potem znów ruszyła w dalsza drogę. Na 8 piętrze w apartamentowcu spotkała mężczyznę.
- Wyrzuć te ulotki do kosz. Przecież i tak zleceniodawca się nie kapnie, a ty będziesz miała mniej pracy - odrzekł mężczyzna.
- Nie. Byłabym nie w porządku. On za to musiał zapłacić i nam też za to daje pieniądze. To byłoby niewporządku - odpowiedział Kasia.
Po paru dniach dostał zapłatę. W kopercie było więcej niż potrzeba. Dziewczyna wysypała zawartość i wyleciała karteczka. Było na niej napisane:
Dla pani specjalna podwyżka za to, że mnie pani nie oszukała. Sprawdziłem panią. To ja byłem tym mężczyzną. Jest pani bardzo lojalna. Na przyszłość zawsze będę się do pani zgłaszał.
Tak, więc opłaca się być uczciwym o czym świadczy to opowiadanie. Gdy Ty będziesz uczciwy to Ci się to zwróci, ponieważ zyskasz dobrą opinię i wszyscy będą Cię podziwiali i zgłaszali do Ciebie o pomoc, gdyż będą mili pewność, że ich nie oszukasz.


A tutaj jest takie wypracowanie z jednej strony, ale tamto sam pisałam


Pewnego wiosennego dnia Marcin z nie chciał pójść do szkoły ponieważ zawsze coś zrobił lub zepsuł za co potem miał kłopoty. Był to jeden z najgorszych uczniów w w szkole nauczyciele obwiniali go za wszystko co źle bo wiedzieli ze na pewno ma coś z tym wspólnego .wtedy Marcin postanowił się zmienić przysiągł sobie ze już nigdy nie zrobi czegoś złego w szkole. Gdy Marcin wszedł do szkoły i poszedł do swojej klasy jeden z jego kolegów zaproponował mu by ogłosić ze w całej szkole jest apel i wyciągną wszystkich z lekcji. Chłopiec pamiętał o swoim celu i odmówił koledze kolega naśmiewał się z niego ze jest tchórzem było mu bardzo przykro z tego powodu, ale następnego dnia jego kolega dokonał swojego planu i wszyscy nauczyciele myśleli ze to Marcin był tego autorem i groziła mu nagana jednak jego kolega wykazał się i pokazał ze jest człowiekiem uczciwym i sam przyznał się do winy.

Mam nadzieję, że pomogłam. To drugie to jest z jednej stronki, ale pierwsze sam pisałam na podstawie opowiadania z książki.
5 4 5
2010-02-20T18:42:22+01:00
Pewnego razu szedł sobie chłopiec o imieniu Janek pochodził on z bardzo biednej rodziny gdy szedł ze szkoły rozmyslając nad tym czy bedzie mila cos w domu na obiad przed swymi oczami ujrzaj torebke plastikowa.postanowil ja podniesc a w niej znalaz 2000 tys zl byla to dla niego niesamowita rados znalez tyle pieniedzy wreszcie skonczyly by sie jego problemy z pozywieniem i oplatami alr byl to chlopiec niezmiernie summienny i uczciwy ponieważ nie wzioł dla siebie tych pieniedzy tylko odnalazl wlasciciela wlascieciel tych pieniędzy byl bardzo zadowolony ze istnieja ludzie na tym swiecie o takiej dużej uczciwości w zamian za odnalezienie tych pieniędzy wlaściciel dal mu prace aby móg zarabiac na wlasne potrzeby.
9 3 9