Napisz rozprawkę na wybrany temat:
a) Telefon komórkowy- zabawka czy niezbędne urządzenie młodych ludzi
b)Nauka języków obcych to moda czy niezbędna w dzisiejszym świecie umiejętność
c) Czy korzystniej jest iść pieszo czy jeździć mercedesem

1

Odpowiedzi

2010-02-20T15:35:21+01:00
B)Nauka języków obcych to moda czy niezbędna w dzisiejszym świecie umiejętność.

Język jest systemem służącym do porozumiewania się w danej społeczności. Od najwcześniejszych lat uczymy się poprawnie wypowiadać, pisać, bo język jest świadectwem o jego użytkowniku. Także poznajemy inne języki, a zatem czy nauka języków obcych to moda czy niezbędna w dzisiejszym świecie umiejętność? Myślę, że jest to moda, ale także niezbędna umiejętność. Postaram się udowodnić tę tezę w poniższych argumentach.
Po pierwsze zauważmy iż język angielski sytuowany jest na pierwszym miejscu używalności tego języka. Wpływa na to duża liczba jego użytkowników, a także łatwość jego przyswajania. Wszystkie programy komputerowe, gry pisane są właśnie w tym języku. Jest on wszechobecny. Wszędzie gdzie pojedziemy możemy go używać, ponieważ funkcjonuje prawie wszędzie. Można więc powiedzieć o modzie na ten język. Każdy kto staje przed wyborem nauki języka wybiera właśnie angielski.
Po drugie umiejętność posługiwania się językami jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Przyzwoicie jest znać choć jeden język. Znajomość jakiego kolwiek języka jest przydatna wyjeżdżając w zagraniczną podróż, do pracy, ale także pracodawcy wymagają znajomości języka obcego na terenie polski.
Podsumowując powyższe rozważania dochodzę do wniosku, iż znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Z tego też powodu funkcjonuje program wdrażania języków obcych dzieciom od najmłodszych lat.