Odpowiedzi

2010-02-20T15:19:47+01:00
Uczy nas tego, że nie wolno słuchać szatana, który kusi nas do różnych złych rzeczy.Że nie wolno ponieść się pokusom.
spośród 5 przykazań jest jedno takie : Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.
Chrystus pokazuje nam że trzeba przestrzegać przykazań.
8 2 8
2010-02-20T15:27:38+01:00
Jezus poprzez odrzucanie pokus szatana, pokazuje człowiekowi, że ten nigdy nie powinien przyjmować uciech tego świata, przekreślając tym cierpienia. Wielki Post to czas w którym człowiek ma szansę zastanowić się nad tym, czy jego życie nie jest ucieczką od cierpienia czyli krzyża, a tylko wieczną zabawą i namiętnościami świata. Jezus potrafił zostawić to co dobre, czyli życie, aby poświęcić się drugiemu człowiekowi. "Bo nie ma większej miłości od tej, jeżeli ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich". Pomimo ludzkiego odczucia głodu i słabości, Jezus pokonuje pokusy z myślą o dobru człowieka i jego życiu.
9 2 9
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T18:46:08+01:00
Oczywiście Jezus Chrystus odrzucając pokusy szatana uczy nas, że nie można słuchać szatana, ale również, że szatan nigdy nie wygra z Bogiem, ponieważ on chce naszego dobra. Okres Wielkiego Postu jest czasem do duchowego wyciszenia się i pomyślenia nad wszystkimi sprawami takimi jak np. czy za dużo nie korzystamy z przyjemności tego świata. Uważam też że w czasie Wielkiego Postu powinniśmy zrobić sobie przyrzeczenia, a zobaczymy, że większości się uda, ponieważ w tym czasie ma się więcej samozaparcia. W tym pomagają nam rekolekcje na które powinniśmy iść, a potem przemyśleć wszystko co powiedział ksiądz.
9 2 9