Odpowiedzi

2010-02-20T15:20:14+01:00
Główną bohaterką książki L. M. Montgomery jest Ania Shirley. Mieszkała ona w niedużym miasteczku Avolnea razem ze swoimi opiekunami Marylą i Mateuszem. Nie zaznała nigdy miłości rodziców, ale dzięki dobroci rodzeństwa Cuthbert miała udane i szczęśliwe dzieciństwo.
Ania była dziewczynką średniego wzrostu o szczupłej sylwetce. Jej oczy miały barwę zielono-szarą, a swoje rude włosy zawsze związywała w warkocz. Ubierała się skromnie. Nosiła ubogie, proste sukienki z ciemnego materiału, bez falbanek i bufiastych rękawów, o których tak marzyła.
Ania była pilną i sumienną uczennicą. Wielogodzinne spędzanie czasu nad nauką geometrii świadczyły o jej pracowitości i obowiązkowości. Na lekcjach i w akcjach charytatywnych, gdzie recytowała wiersze, wykazywała się mądrością i zdolnością. Ania była bystra i ambitna, a egzaminy pisała najlepiej z klasy. Z przyjemnością oddawała się czytaniu lektur.
Maryla i Mateusz bardzo kochali swoją podopieczną. Ania zawsze była im posłuszna. Często bardzo troskliwie zachowywała się wobec nich. Luubiła im pomagać przy przyrządzaniu potraw i w gospodarstwie. Po nagłej śmierci Mateusza, dziewczynka zmieniła swoje życiowe plany. Zrezygnowała z wymarzonych studiów i postanowiła zostać na Zielonym Wzgórzu, aby pomagać schorowanej Maryli.
Ania była prawdziwą przyjaciółką. W związku z tym z Dianą Barry złożyły sobie uroczystą przysiegę wiecznej przyjaźni. Ania była szczera i życzliwa wobec swojej przyjaciółki. Potrafiła dochować tajemnicy z sekretnych zwierzeń Diany. Spędzając razem czas, Ania nie bała się przy niej marzyć. W jej towarzystwie nikt nie mógł się nudzić, ponieważ miała głowę pełną pomysłowych zabaw.
Ania szybko dorosła. Stała się życiową optymistką i bardzo spoważniała. Gości przyjmowała jak najlepiej. Wobec pani Linde starała się wyrażać z uprzejmością i godnością, mimo że do końca jej nie ufała. Stała się mniej gadatliwa i bardziej rozsądna. Ania broniła nadal swoich racji. Odważnie dążyła do zamierzonego celu, jakim było zdobycie stypendium Avery'ego. Nie była już łatwowierna i lekkomyślna jak w dzieciństwie. Ania nie reagowała wybuchowo i gwałtownie na obraźliwe słowa wobec jej osoby. Uparty charakter powoli się przekształcał.
Bardzo lubię Anię Shirley. Jest inteligentną dziewczynką pełną uroku. Bardzo chciałabym mieć taką przyjaciółkę.
poorob sobie tylko akapity i bedzie ok
10 2 10