Praca na temat tolerancji i nietolerancji współczesnych polaków. Co jest przez nas najczęściej tolerowane , a czego zazwyczaj nie tolerujemy .

Praca potrzebna na poniedziałek 22 lutego 2010r.
Nie może być z internetu - nauczyciel nie głupki internet też mają :)

2

Odpowiedzi

  • kh24
  • Rozwiązujący
2010-02-20T15:50:09+01:00
Co to takiego tolerancja? Myślę, że to pojęcie oznacza wyrozumiałość i poszanowanie cudzych pogladów, wierzeń, zachowań, mimo, że sa one odmienne od tego , co my uważamy za słusznei prawdziwe. Osoba tolerancyjna pozwala innym na bycie sobą. Nie ocenia ich, nie osądza, nie każe ludziom myśleć i zachowywać się tak, jak ona uważa za właściwe. Musi też umiejetnie przeciwstawiać się złu.

Zachowanie tolerancyjne polega na akceptacji innego stylu byćia i życia równieśników, bez okazywania im lekceważenia, pogardy, ale i bezkrytycznego podziwu.

Pisałam to sama niedawno na zaliczenie i dostałam 6 więc powodzenia.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T15:53:25+01:00
We współczesnym świecie bardzo trudno o tolerancję. Coraz więcej osób uważa siebie za ideały, a każdy inny jest tylko wyrzutkiem. To samo zjawisko możemy zaobserwowac w Polsce. Coraz więcej sytuacji upewnia mnie, że polski naród już nigdy nie będzie tolerancyjny.
Tolerancji możemy się doszukiwac jedynie u osób starszych, miejścych na barkach własny bagaż doświadczeń. Ogólnie mówiąc naród polski nie jest tolerancyjny. Ile razy bowiem ludzie widząc na ulicy czarnoskórą osobę wytykali ją palcami. wyzywali, a nawet doprowadzali do uszczerbków na zdrowiu. To tylko jeden z przykładów nietolerancji Polaków. Innym przykładem mogą byc osoby starsze, wierzące w Boga i we wszystko co z nim związane. Widzą jedynie koniec swego nosa, a każdy kto ubiera się wyzywająco, przeklina, czy prowadzi niezależne od nikogo życie jest wysłannikiem diabła. Kolejnym przykladem nietolerancji mogą byc wyzwiska czy obelgi kierowane w stronę służb porządkowych. Ludzie nie widzą nic dobrego w tym co wykonują onni by nam, zwykłym obywatelom, żyło się lepiej. Często słyszymy różne skróty bądź całe wyrażenia. Nie zawsze są one przyjemne i miłe, gdyż każdy potrafi mówic swoje kiedy nie potrzebuje pomocy. Ostatnim przykładem nietolerancji w Polsce może byc zwykłe obgadywanie. Widząc mężczyznę ubierającego się "modnie" czesto mówimy, że jest coś z nim nie tak jak byc powinno. Takie słowa, plotki, oszczerstwa bardzo często kończą się tragicznie. nikt z nas bowiem nie chciałby by kierowano w jego stronę złe słowa tylko dlatego, że ubiera się zgodnie z modą, czy wprost przeciwnie.
Przedstawiłam tu kilka przykładów nietolerancji Polaków. Nie umiem bowiem dostrzec w naszym kraju zachowań tolerujących zachowania, decyzje, czyny młodych osób. Bo najczęściej to właśnie pod naszym kątem pada wiele złych słów. To młodzież codziennie musi się zmagac z byciem prawdziwie tolerancyjnym, kiedyto już w domu wpajane są nam złe nawyki.
3 5 3