Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T16:09:02+01:00
Samotność. Słowo trudne do zdefiniowania. W dobie dzisiejszej często nadużywane i traktowane jak coś zwykłego, normalnego. Samotność jest jednak problemem często dotykającym społeczeństwo. Często temu uczuciu padają osoby młode, bez doświadczenia.
Wielu z nas ma przyjaciół, rodzinę jednak nie zawsze ufamy tak jakbyśmy tego chcieli. Poruszamy się po chodnikach, korytarzach, ulicach a mimo to czujemy się samotni. Dlaczego? Nie umiemy bowiem w społeczeństwie odnaleźc bratniej duszy. Ale nie tylko... W literaturze możemy odnaleźc wiele p[przykładów samotności, mimo otaczającego postac ogromu ludzi. Pierwszą taką osobą może byc Mela z opowiadania Krystyny Siesickiej pt.: "Falbanki". Tu młoda i odważna dziewczyna ucieka od zgiełku do babci na wieś. Mela jest osobą młodą, zagubioną i samotną. Nie umie odnaleźc się w wielu sytuacjach i otaczającym ją świecie. Do domku Babci Róży nieoczekiwanie przyjeżdża młody mężczyzna. To dzięki niemu Mela przestaje czuc się samotna. Odnalazła miłość, uwielbienie oraz przyjaciela w jednej osobie. Miłość ta jednak okazała się obłudna. Zaprowadziła Melę w ślepą uliczkę. Bohaterka znów stała się samotna mimo otaczającej ją wielkiej rodziny.
Kolejnym bohaterem samotnym wśród ludzi był Mały Książę z opowiadania A. Saint-Exupery. Tu mały bohater poszukuje przyjaźni i miłości na różnych planetach. trafia i również na Ziemię. Poznaje tu lisa, który stał się przyjacielem głównego bohatera. Mimo to jednak Mały Książę nie poczuł się spełniony. Zrozumiał bowiem, że jedyną osobą z którą nie czul się samotny jest Róża z planety B612. Wrócił do niej i zapewne przestał być osobą samotną.
W literaturze odnajdujemy wiele przykładów samotności. Jednak nie trzeba szukać daleko. Wyjrzyjmy za okno. Po ulicach krąży wiele Zagumnych osób. Większość czuje się samotna mimo tego, że są one otoczone ogromem przyjaciół, rodziny. Ale czym jest samotność wobec miłosci...
1 4 1