Odpowiedzi

2010-02-20T17:35:14+01:00
Pies- najlepszy przyjaciel człowieka

Pies, to zwierzę, które najbardziej przywiązuje się do człowieka. Będąc pół roku u jednego właściciela, staje się jemu wierny, oddany, wpatrzony jak w obrazek, stara się jak najbardziej przypodobać, popisuje się w celu zwrócenia na siebie uwagi. Takie nagłe oddanie go w inne ręce naraża go na wielki ból i cierpienie, które kończą się dość często jego śmiercią. Przestaje jeść, nie chce ruszyć się z miejsca, nie stara się oswoić z nowym właścicielem, nawet jeśli okazuje się on być dużo lepszym panem od poprzedniego. Dlatego decydując się na zakup psa, trzeba przemyśleć bardzo dobrze, czy to ma sens, czy kiedy ten piękny szczeniaczek dorośnie, nadal będziemy go kochać.

Człowiek jednak też bardzo się przywiązuje do swojego czworonożnego przyjaciela. Poświęca mu dużo czasu, miłość, stara się o jak najlepsze posłanie, jedzenie, chodzi na długie spacery, żeby tylko ich pies był w jak najlepszej kondycji. Nieraz nawet trudno jest zabronić mu wskoczyć na ulubioną kanapę, bo patrząc na jego mordkę od razu ulegamy... „a niech sobie posiedzi dzisiaj”.Kupujemy psy w różnych celach: jedni jako właśnie obrońcę, stróża domu, większych posiadłości, inni w celu zarobienia pieniędzy poprzez wystawianie go na przeróżnych wystawach i dopuszczanie do championów w celu otrzymania jak najwyższej jakości szczeniaków, za które można zażądać odpowiednią cenę, jeszcze inni posiadają psa, jako towarzysza polowań, pogoni, czy też jako policyjny patrol. Jak wiemy, pies ma bardzo dobry węch, który bardzo dobrze służy do wywąchania na przykład narkotyków przemycanych przez granicę. Taki pies musi być oczywiście odpowiednio wyszkolony i najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że taki odkrywca przemytników musi zostać po jakimś czasie uśpiony, gdyż narkotyki wpływają na niego tak samo, jak na nas.
Ostatnim przykładem celu, w jakim kupujemy psa, to jest chyba dla własnej pociechy. Chcemy mieć w domu taką pociechę, którą będziemy kochali i starali się, żeby dobrze się wśród nas czuł.

Kolejna sprawa, która jest bardzo przykra, to taka, że pies żyje dużo krócej niż człowiek. Przeciętnie jest to koło 12 lat. W tym czasie bardzo przywiązujemy się do naszego przyjaciela, kochamy go, jak własnego brata, czy siostrę, rozpieszczamy go i widzimy radość w jego oczach za każdym razem, kiedy podejdziemy i pogłaszczemy za dobrze wykonane zadanie, lub po prostu za to, że jest nam bezgranicznie oddany. Kochamy w nim wszystko: sposób w jaki na nas patrzy, podchodzi, przytula się, biega, je, jesteśmy przekonani, że gdyby postawili naszego ulubieńca między setką innych psów tej samej rasy, poznalibyśmy go bez zastanowienia, choćby po jakiejś najmniejszej charakterystycznej plamce.

licze na najjjlepsze!
22 3 22