Odpowiedzi

2010-02-20T17:30:50+01:00
15 lutego - Katastrofa kolejowa w Belgii niedaleko miasta Halle. Zginęło przynajmniej 18 osób.

17 lutego

Marit Bjørgen wygrała w sprincie kobiet rozegranym w Whistler Olympic Park, drugie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk drugie miejsce, natomiast Petra Majdič zdobyła brązowy medal.

18 lutego

Wojsko w przeprowadzonym zamachu stanu obaliło prezydenta Nigru, Tandję Mamadou.

19 lutego
Marit Bjørgen zdobyła złoty, Anna Haag srebrny, a Justyna Kowalczyk brązowy medal w biegu łączonym kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver.

20 lutego
W sobotę nad ranem upadł rząd w Amsterdamie na skutek nieporozumień w obrębie koalicji w sprawie wycofania wojsk z Afganistanu w tym roku. Premier przedłoży w sobotę królowej Beatrix rezygnacje ministrów Partii Pracy (PvdA).


1 5 1
2010-02-20T17:37:28+01:00
1. W Austin w Teksasie samolot Piper Cherokee PA-28 wbił się w budynek rządowy. Jego pilot, Andrew Joseph Stack, miał dość nękania o podatki - przed śmiercią opublikował list wideo, podpalił też swój dom.
Jak podała stacja Fox News, pilot Joe Stack miał zatarg z amerykańską służbą podatkową Internal Revenue Service. W akcie desperacji doszedł do wniosku, że problemy finansowe rozwiąże popełniając samobójstwo.
Pilot najpierw opublikował list wideo, w którym zasugerował IRS, by zamiast pieniędzy wzięli funt jego ciała. Miał dość, że IRS nęka go o pieniądze.
Pilot podpalił rano swój własny dom. Następnie wystartował samolotem Piper Cherokee PA-28 i skierował się w stronę centrum Austin. Uderzył w siedmiopiętrowy budynek federalny, zginął na miejscu.
Wbrew pierwotnym sugestiom, uderzenie samolotu raczej nie było atakiem terrorystycznym. Tym niemniej autentyczność listu wideo nie została jeszcze potwierdzona.

2. W Pakistanie zatrzymano czterech terrorystów, którzy zabili polskiego geologa, Piotra Stańczaka (43 l.). Stańczak został zabity, gdy załamały się negocjacje z pakistańskim rządem.
Jak podaje MSZ, zatrzymano dziś talibów, którzy zabili polskiego geologa. Zlecenie zabójstwa wydał Shaha Abdul Aziz, pakistański prawicowy polityk od dawna kojarzony z talibami i radykalnymi islamistami.
Pogrzeb Piotra Stańczaka odbył się 5 maja 2009 roku w Krośnie. Polak został zabity, bo nie chciał wyrzec się wiary.

3. Dziennikarz BBC zamordował kochanka. Nie mógł patrzeć na cierpienie ukochanego, więc zakończył jego męczarnie. Popularny w Wielkiej Brytanii prezenter telewizji BBC Ray Gosling (70 l.) przyznał się na wizji, że udusił poduszką swojego eks partnera, który chorował na AIDS i był w agonalnym stanie.
Ray Gosling, autor wielu reportaży radiowych i telewizyjnych nie ukrywał, że jest homoseksualistą. Nikt jednak nie przypuszczał, że może być też mordercą. Gdy jego młodszy kochanek umierał na AIDS, Gosling zdecydował, że zakończy agonię partnera.
70-letni Gosling zapowiedział jednak widzom, że nie ujawni żadnych szczegółów romansu i morderstwa, nawet gdyby ktoś poddał go torturom. Zachowa milczenie, a tajemnicę tego, kim był jego kochanek i kiedy umarł, zabierze ze sobą do grobu.
Jeśli wierzyć jego zapewnieniom, cierpiący na AIDS kochanek błagał go o eutanazję, jeśli jego stan drastycznie się pogorszy. W dniu, gdy doszło do zabójstwa, Gosling poprosił lekarzy, by wyszli z pokoju chorego i spełnił obietnicę daną partnerowi.
Otwarte przyznanie się do morderstwa nie mogło pozostać bez echa. Dziennikarz BBC został natychmiast aresztowany. Funkcjonariusze wyprowadzili go w kajdankach z jego domu w Nottingham. Los prezentera leży teraz w rękach sądu. Jeśli uzna, że jest winny pomocy w samobójstwie, Gosling może spędzić za kratkami nawet 14 lat.

4. Justyna Kowalczyk (27 l.) zdobyła brązowy medal w narciarskim biegu łączonym 2x7,5 km na igrzyskach olimpijskich w Vancouver.
Na trasie w Whistler najszybsza okazała się Norweżka Marit Bjoergen, która wyprzedziła Szwedkę Annę Haag.
Pozostałe Polki zakończyły rywalizację na odległych pozycjach. Sylwia Jaśkowiec była 34., Kornelia Marek 35.,a Paulina Maciuszek 52.
Kowalczyk jest drugim, po Adamie Małyszu, polskim sportowcem, który ma w dorobku trzy medale olimpijskie. W Turynie cztery lata temu była trzecia w biegu na 30 km techniką dowolną.

5. Gdy Sylwia K. (20 l.) wróciła z imprezy do domu, jej mama Grażyna (40 l.) postanowiła udzielić córce kilku rad i powiedzieć, że nie powinna spotykać się ze swoim chłopakiem. Między kobietami doszło do awantury. W końcu córka wyszła na balkon, stanęła na balustradzie i skoczyła z 8. piętra. Dziewczyna cudem przeżyła upadek.
Do tragedii doszło w środku nocy. Najpierw sąsiedzi rodziny K. usłyszeli ostrą wymianę zdań między kobietami. Zaniepokojeni rozwojem wypadków ludzie wezwali policję. Kiedy stróże prawa przyjechali na ulicę Tysiąclecia w Katowicach, ich oczom ukazał się makabryczny widok. Sylwia K. cała zakrwawiona leżała na ziemi. Policjanci rzucili się na ratunek młodej kobiecie. Okazało się, że desperatka żyje! Natychmiast została przewieziona do szpitala w Sosnowcu. Sylwia K. przeszła operację i choć jej stan lekarze określają jako poważny, to jej życiu już nic nie zagraża.

Liczę na naj...
;];];]
2010-02-20T21:31:37+01:00
*
25 śmiertelnych ofiar nawałnicy na portugalskiej Maderze
*
Heroina w bułgarskiej ciężarówce z pomocą dla Haiti
*
Coraz mniej zakonnic na świecie
*
W Papieskiej Akademii Życia doszło do buntu
*
Juszczenko pogratulował Janukowyczowi prezydentury
*
Gej w armii
*
40 osób zginęło pod gruzami minaretu w Maroku
*
Tymoszenko wycofała skargę na wynik wyborów
*
Reżim zwolnił z aresztu działaczy ZPB
*
Upadł rząd w Holandii
1 5 1