Czy to jest legalne?
Chodzi o to, że mojej sąsiadki trzyletnia córeczka Oliwia jest chora(Mózgowe Porażenie Dziecięce,wodogłowie,niedowład połowiczny,epilepsja(padaczka)).Potrzebuje ona rehabilitacji.oprócz tego ważne są też turnusy rehabilitacyjne(koszt turnusu=4000zł),i dochodzą do tego wydatki na sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Jej rodzice nie mają zbyt dużo pieniędzy dlatego ja bym chciała im jakoś pomóc(nie chodzi o kasę-w tej kwestii sama potrzebuje pomocy)Oliwia jest w fundacji dziecięcej ,,zdążyć z pomocą,,
Dzisiaj w ich domu znalazłam kartkę :
-zdjęcie Oliwi
-jej historia choroby i prośba ludzi dobrego serca o pomoc
Pomyślałam,że może mogłabym zrobić coś takiego:
Zrobić jakieś pudełko i dziurkę (na pieniądze)
wydrukować zdjęcie i kartkę z chorobą Oliwi
iść do supermarkety i stanąć obok kas z tym pudełkiem i kartkami i pomagać ludziom wrzucać zakupy a oni(ze swej DOBREJ woli)by wkładali na rzecz Oliwi do pudełka jakieś drobniaczki.

I z tąd moje pytanie czy to jest legalne
czy trzeba mieć lub okazać komuś jakomś legitymacje ?
a może tak robić mogą tylko wolontariusze z zezwoleniem jak to wygląda u harcerzy?
czy oni mają jakieś legitymacje?
a może się pytają kasjerek o pozwolenie?
pomóżcie mi
gdyby to było legalne i bym poszła do tego sklepu i zebrała jakomś kasę to naprawdę bym to dała jej mamie na leczenie i rehabilitacje Oliwii.

Pomóżcie..

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T17:37:06+01:00
Ja myśle że powinnaś iśc do kierownika tego supermarketu przedstawic mu sprawe i czekac na odp.
nie wydaje mi się żeby to było nie legalne. JA akurat należe do zhp i nieraz rozmawialiśmy o takich akcjach w sp.marketach ale to nie wychodziło nie wiem z braku czasu (bo nikt nie poszedl i nie zapytał sie czy można taką akcje przeprwadzic)

wiesz tylko jak ty jedna byś cos takiego zorganizowała to tej kasy nie było by dużo. POrozmawiaj z koleżankami niech ci pomoga, nie wiem w szkole z nauczycielami pogadaj nich zmotywują innych :)

Życze powodzenia :))
1 5 1