Odpowiedzi

2010-02-20T20:17:28+01:00
Dorastanie bohaterów " Kamieni na szaniec" przypadło w cieżkich czasach.

Aby potwierdzić prawdziwość tej tezy należy przywołać odpowiednie argumenty.Oto kilka z nich:
Po pierwsze, chłopcy dorastali w czasie II wojny światowej. Zamknięte szkoły oraz walka o przetrwanie nie umożliwiały spokojnego życia, a co dopiero nauki. Musieli przejść szybką przemianę .Działając w konspiracji nauczyli się jak ważna jest szczerość i lojalność.
Następnie, W latach 40 XX w dorastanie było trudniejsze niż teraz we współczesności. Rygor i dyscyplina narzucona przez dorosłych oraz o wiele mniej swobody- to różniło ich dojrzewanie od naszego. Ich wchodzenie w dorosłość było mało radosne, bo chociaż mieli przyjaciół tak naprawdę brakowało im rozrywki.
Moim ostatnim argumentem potwierdzającym tezę jest fakt, iż byli oni młodymi meżczyznami. O wiele trudniej jest dorastać chłopakom, gdyż oczekuje sie od nich odwagi. Muszą ukrywać swoje uczucia. Alek, Rudy i Zośka musieli więc twardo stapać po ziemi juz w młodości co było bardzo trudne i napewno nieprzyjemne.
Myślę, że argumenty jakimi wsparłam się w udowadnianiu prawdziwości tezy są wiarygodne i odpowiednie.Chociaż moze sie wydawać, iż dorastanie jest przyjemne tak naprawde to niełatwy okres.Bohaterowie "Kamieni na szaniec" mieli utrudnione zadanie, ale mimo tego nie poddawali się.

Myślę, że może przyda ci się jakiś argument...:D
Może nie cała rozprawka, ale jakiś jej szczegół..pozdrawiam i powodzenia..:D