Prosze o szczegolowa odpowiedz na 3 pytania:
1 Czym rozni sie plodozmian od trojpolowki?
2.Jakie zmiany w gospodarce Europy w XVIII wieku spowodowal wzrost demograficzny?
3 Uzupelnij tabelke dotyczaca czynnikow, ktore spowodowaly wzrost produkcji w XVIII wieku w Europie:

Rodzaj produkcji Czynniki powodujace wzrost produkcji

Przemysłowa

Rolnicza

POdajesz czynniki do obu rodzajow produkcji

Z gory dzieki i potrzebuje to na DZISIAJ LUB JUTRO. NAJWAZNIEJSZA TABELKA I 2 ZADANIE.

2

Odpowiedzi

2010-02-20T17:58:07+01:00
OD CZASÓW KIEDY WPROWADZONO PŁODOZMIAN, ŻADNA Z CZĘŚCI PÓL NIE ODPOCZYWAŁA JAK TO BYŁO W TRÓJPOLÓWCE, ALE OBSIEWANO JE BOGATYMI W SKŁADNIKI ODŻYWCZE ROŚLINAMI, KTÓRE PO PRZEORANIU WZBOGACAŁY GLEBĘ I SPRAWIAŁY,ZE STAWAŁA SIĘ BARDZIEJ WYDAJNA.
to było o płodozmianie. natomiast o trójpolówce możesz napisać to samo, tyleże na odwrót, np.: jedna z części pola odpoczywała... itd., itp.
2010-02-20T18:00:22+01:00
1. Trójpolówka to pozostawianie pola odłogiem żeby "odpoczęło" sobie. Płodozmian - to obsadzanie tego pola specjalnymi roślinami, które potem trzeba zaorać, żeby zwiększyć zasób minerałów w glebie. (źródło: zadane.pl)

2. Zmiany, jakie nastąpiły na skutek pierwszej fazy rewolucji przemysłowej doprowadziły do rozwoju miast, wzrostu znaczenia burżuazji jako klasy właścicieli fabryk. To właśnie w rękach mieszczaństwa kumulowały się bogactwa wytwarzane dziki pracy nowej klasy - robotników najemnych, proletariatu. Zmiany w technice i gospodarce zdecydowanie wpłynęły na pozycję Wielkiej Brytanii w świecie, która aż do I Wojny Światowej, poprzez rozszerzające się imperium kolonialne, odgrywała rolę najważniejszego mocarstwa na świecie. (źródło: historia.gazeta.pl)

3. Przemysłowa - wzrost cen hurtowych paliw, wzrost cen miedzi oraz aprecjacja kursu złotego

Rolnicza - nie wiem, poszukaj.