Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-20T18:23:32+01:00
28 marca bieżącego roku nasza klasa uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Punktualnie o godzinie 06:15 zebraliśmy się przed szkołą. Pani wychowawczyni zapoznała nas z regulaminem wyprawy. Około 07:00 pojechaliśmy w stronę tego pięknego miasta. Podczas drogi śpiewaliśmy piosenki. Po trzech godzinach dotarliśmy do Warszawy.
Najpierw poszliśmy na Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodniczką. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Tu pilotka opowiedziała nam legendę o Warsie i Sawie. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Tuż obok niej położony jest pierwszy cmentarz w Warszawie. Nie była to nekropolia taka, jak dziś. Pod naszymi nogami spoczywały szczątki zmarłych ludzi. Wkrótce poszliśmy na tzw. "Górę Gnojną". Dawniej znajdowało się tam wysypisko śmieci, które częściowo zabierała Wisła. Teraz z tego miejsca roztacza się piękny widok. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora. Przewodniczka opowiedziała nam legendy, a później przeszliśmy przez ul. Piwną. W dawnych czasach wyrabiano tam piwo. Tutaj znajduje się także płaskorzeźba z gołębiami. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Wracając w kierunku autokaru, dostrzegliśmy pomnik Jana Kilińskiego, a na Placu Piłsudskiego - Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Tu rozstaliśmy się z naszą pilotką.
Potem pojechaliśmy autobusem do Muzeum Powstania Warszawskiego. W galerii było wiele ciekawych eksponatów.
Wreszcie wyruszyliśmy do kina 5D Extreme na film pt. "Wielka przygoda małego żółwia". Z tego seansu "wynieśliśmy" mnóstwo wrażeń. Tutaj zakończyło się zwiedzanie Warszawy.
Do domu wróciliśmy około godziny 21:30. Nauczycielki pożegnały nas i oddały w ręce rodziców.
Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.


tu masz przykład . po prostu opisujesz co się tam działo na tej wycieczce
19 3 19
2010-02-20T18:24:15+01:00
Na początek napisz np. daje przykład!
W piątek ja i moja klasa pojechaliśmy na wycieczkę do Czarnolasu.
Opisz co robiliście...
potem na zakonczenie mozesz napisać
moim zdaniem wycieczka była bardzo udana ponieważ ....


i koniec :)
11 1 11