Odpowiedzi

2010-02-20T18:55:07+01:00
Według mnie Danusia jest postacią pozytywną. W jej charakterze przeważają cechy pozytywne. Jest to bardzo interesująca postać. Może być wzorem do naśladowania. Chciałabym poznać osobę o podobnym charakterze.
61 4 61
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T18:55:53+01:00
Danusia Jurandynówna to jedna z gł. bohaterek powiesci pt. "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza. Córka Juranda po stracie matki wychowywała się u boku księżnej Anny Danuty,która miała zapewnić jej miłość,bezpieczeństwo i wykształcenie. Jej matka zginęła w czasie jednego z napadów krzyżackich na Spychów.
Danusia była zgrabna,piękna miała jasne długie złote włosy,drobną i delikatną figurę.Pięknie śpiewała i grała na lutni. Zawsze gustownie ubrana,jak na dwórkę księżnej przystało.
Ogromny wpływ na kształtowanie się charakteru Danusi miało najbliższe otoczenie,dziewczyna nie była przyzwyczajona do nie wygód i biedy. Uczono ją dobrych manier i obłady towarzyskiej. Nigdy nie musiała o nic zabiegać,wszelkie problemy i kłopoty również były jej obce. Dlatego była niesamodzielna,ale niezwykle miłą i skromną wrażliwą,o wielkim sercu dziewczyną. Jednak w chwilach bardzo ważnych potrafiła przełamać swój trach i lęk i uratować życie Zbyszka.
Córka Juranda zyskuje na nasz podziw i uznanie,cenimy ją za skromność oddanie ,delikatność i wrażliwość.


To wszystko co wiem o Danusi ;D
oczekuje na naj,
ps. jak cos to popraw błędy. ;] pamiętaj o epitetach
41 3 41