Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-20T18:56:32+01:00
W nocy porywy ludzi są . ludzię kradą . jak piją to wybijają szyby . hałasują xd
zadzwonic po policje
porozmawiać z osobami
lub z nimi rodiznami
2010-02-20T19:15:26+01:00
Ludzie kiedy nie czują się na siłach, boją się nawet wyjść z domu, a co dopiero kiedy usłyszą jakiś stukot w piwnicy czy szmeranie do drzwi. Starsi ludzie nie mają już siły i podatni są na różne oszukaństwa.

Była kiedys taka sytuacja: zadzwonił ktoś na telefon domowy i powiedział, że jest w pobliżu, wpadł do rowu i złamał nogę. Potrzebuje pieniędzy na naprawę, ale nie może podejść (podeśle kolegę) po pieniądze, bo ma złamaną nogę. Ludzie starsi nie mają takiego refleksu, są naiwni i często dają się nabrać. Trzeba ostrzegać ludzi przed niebezpieczeństwem!!!! Po odmówieniu oszuści mogą się mścić, obserwować dom i czekać aż właściciel wyjdzie z domu, żeby mogli go okraść.
I jak tu czuć się bezpiecznie?!

Gdy mieszkają na osiedlach, gdy jest ciemno, skąd mogą wiedzieć co lub kto czai się za rogiem. Ludzie są w ciągłym niebezpieczeństwie.
Również na klatce schodowej mogą zostać zaatakowani przez jakiegoś nożownika lub złodzieja, który może człowieka zepchnąć ze schodów tylko po to, aby się dowiedzieć, że babcia ma w portfelu tylko 10 zł, bo ma małą emeryturę.

Istnieją tacy oszuści, którzy podszywają się za elektryka, listonosza czy kontrolera wody. Starszy człowiek wpuści oszusta, a ten uśpi go eterem (podczas gdy domownik będzie uśpiony) złodziej obrabuje dom, weźmie telewizor, pieniądze, i inne cenne rzeczy.

Inną sprawą jest gdy np jest zawierucha czy nawet burza, a oni mieszkają pod lasem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że któreś sie zawali i spadnie na dom, przygniecie człowieka, a ten drugi chcąc go ratować próbuje go wyciągnąć, jechać do szpitala, ale gdy nie mają samochodu, wydłuża się czas jaki upłynie zanim osoba znajdzie się w szpitalu.

Gdy osoby mieszkają na dużych pagórkach, to w zimie jest dużą trudnością aby np karetka mogła dojechać po śliskim śniegu do chorej osoby. A jak tu zrobić zakupy, jak śnieg zasypał wejście. A tak jak niedawno była sytuacja, że w małych mieścinach dwa tygodnie nie było prądu!!

Jest wiele tAkich powodów, dlaczego ludzie czują sie niebezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania.1 3 1