Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T19:15:22+01:00
Pewnego dna gdy Adas spotkał przypadkiem "malarza" postanawie go śledzić. Poszedł wiec za nim, az doszli do domku w żywotówce. Niestety podczas obserwowania ich domu badnyci złapali go w swoje rece przez psy, które go wydały. Gdy opryszkowie chca wydusić z niego tajemniece zagadki chłopiec nie łamie sie. Każą wiec mu napisac list do swoich znajomych, a Adas wykonuje to jednak za pomoca pewnego szyfru. Bandyci jednak nie odczytali nic podejrzanego i wysłali list do Bejgoły. Nastepnie dalej próbowli wydusic z niego prawde jednak on nic im nie powiedział. Adas zostaje wrzucony do piwnicy, gdzie spotyka rannego francuza. Dowiaduje sie że fałszywy malarz i jego kolega przemoca zabrali mu list i działaja na włąsna ręke. Po pewnym czasie jednen z opryszków próbuje wyciagnac Adasie do wspópracy jednak on nie daje sie złamac. W nocy rozpetała sie grozna burza która zalała piwnice. Wiezniowie rozpaczliwie wzywajli pomocy, az w końcu obozujacy w poblizu harcerze przybywaja z pomoca. Wśród nich był równiez Staszek Burski szkolny kolega Adasia, który uwolnił chłopca i Francuza.


Może sie przyda")
8 4 8
2010-02-20T19:36:32+01:00
Na tropie Opryszków

Adam wyruszył za fałszywym malarzem.Nagle dotarli do jakiegoś domu. Chłopiec z drzewa obserwował ,jak dwóch bandytów rozmawia ze sobą w opuszczonym domu. Kiedy poszli spać, Adaś położył sie i usnął.
Po niedługim czasie obudziły go szczekające psy. Przed nimi uratował go garbaty człowiek. Niestety był to towarzysz bandytów.Zabrali Adama do domu i próbowali "wyciągnąc" od niego jakiekolwiek inforamcje ale Adaś był nieugięty. Dla zmylenia Gąsowskich kazali mu napisac list. Adam wykazął sie swoją mądrością. Napisał list ale zaszyfrował w nim informacje STRZEŻCIE DOMU.
Potem zamknęli go w starej piwnicy. Adaś nie był tam sam. Znajdował sie tam również ranny Francuz.


Sama to pisałam w 6 kl. mysle że bedzie dobre;]
Licze na naj;]
7 4 7