Proszę o napisania planu rozprawki na ten temat:
,, życie to nieustająca szkoła lekcji udzielanych i przyjmowanych" co o tym sądzisz?
+ muszą być co najmniej 3 argumenty i każdy z nich poparty jakimś tekstem kultury, albo obrazem, albo rzeźbą czy też piosenką.

musi to wyglądać w ten sposób
I TEZA
...
II ARGUMENTY
- 1 argument ( musi mieć przynajmniej 3-4 zdania )
- 2 argument ( musi mieć przynajmniej 3-4 zdania )
- 3 argument ( musi mieć przynajmniej 3-4 zdania )
III POTWIERDZENIE TEZY
...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T21:31:54+01:00
Życie to nieustająca szkoła lekcji udzielanych i przyjmowanych. Czasami to my jesteśmy nauczycielami, ale częściej jesteśmy uczniami.
Jednym z argumentów udowadniających moją tezę jest "Dolina Issy" Cz.Miłosza. Główni bohaterowie to Tomasz i Romuald. Romuald jest nauczycielem Tomasza. Daje mu różne wskazówki. Tomasz pilnie śledzi jego ruchy, zachowanie i stara się go naśladować. Bierze z niego przykład, chcąc mu dorównać.
Kolejnym przykładem potwierdzającym moją tezę jest szkoła. To właśnie w szkole spędzamy dużą część życia. Nieustannie dowiadujemy się nowych rzeczy. Nauczyciele są dla nas wzorem wiedzy. Staramy się zapamiętać z ich nauczania jak najwięcej. Uczą nas wszystkiego, co sami potarfią, abyśmy i my w przyszłości mogli być dla kogoś nauczycielami.
Na razie jednak możemy być nauczycielami dla młodszych. Młodsze dzieci, patrząc na nas i widząc, jak my się zachowujemy, biorą z nas przykład. Nie zawsze jednak dajemy im dobry przykład, ale staramy się, jak tylko potrafimy.
Mam nadzieję, że udało mi się udowodnić moją tezę.


Ile mogłem tyle napisałem, może mało, ale na 100% wykorzystasz te informacje !