Odpowiedzi

2009-10-15T13:48:11+02:00
TO MARERIAŁY KTÓRE MOGĄ CI POMÓC ZROBIĆ ROZPRAWKE. powodzenia.


Rola religii w kształtowaniu osobowości
Najważniejszą potrzebą, jaka musi być zaspokojona, by człowiek mógł kroczyć drogą rozwoju osobowościowego jest potrzeba bezpieczeństwa. Ludzie ciągle szukają dla siebie gwarancji bezpieczeństwa. A im więcej mają gwarancji, tym bardziej czują się zagrożeni.


Życie ze świadomością istnienia Boga jest stopniowym przyzwyczajaniem się do rezygnowania ze swych osiągnięć, w które nieraz zainwestowało się wiele czasu i wysiłku – bez żalu i z pełną świadomością otwierania się ciągle na coś lepszego. Zaakceptowanie tego mechanizmu jest konieczne po to, żeby nauczyć się żyć z religią i w religii.Religia to akceptowanie nowego i nieznanego jako tego, co najlepsze, co przychodzi z duchowej inspiracji.
Religia uczy ufać intuicji. Większość ludzi łudzi się, że trzeba ciężko pracować i wykonywać sekretne praktyki żeby poznać Boga. Nie przychodzi im do głowy, że wszystko, co potrzebne, już mają. A wystarczy tylko otworzyć się na całe bogactwo Boskiej istoty w sobie.

Odnajdywanie sensu w życiu jest produktem ubocznym zaangażowania, które jest aktywną postawą, jaką człowiek przyjmuje, kiedy tworzy, kocha, pracuje na rozwojem duchowym i buduje bogaty wewnętrzny świat. Człowiek nigdy nie pozbędzie się lęku, który wynika z podejmowanych prób przeżycia i utrzymania oraz potwierdzenia tego, że człowiek istnieje, trzeba go postrzegać, zatem jako konieczną i niezbędną część człowieczeństwa.

Człowiek znajdujący się na wysokim poziomie rozwoju duchowego przestaje prowokować innych, pozwala im być takimi, jakimi są, oni wtedy przestają go prowokować i pozwalają mu być takim, jakim jest naprawdę. Odkrywa on swoją Boską naturę.

Religia pozwala człowiekowi rozwinąć jego potencjał do powiększania zakresu samoświadomości i do decydowania o swoich przyszłych kierunkach rozwojowych. Uwalnia go od przeszłości, uświadamia, że nie musi być ofiarą tego jak ukształtowała go przeszłość. Daje mu moc do tego, żeby został architektem, które przeformułuje i przeprojektuje swoją przyszłość.

Religia uwalnia z łańcuchów determinizmu i pomaga zaakceptować odpowiedzialność, która wiąże się z wykuwaniem własnego losu. Religia pomaga zrozumieć siebie. Ludzie często wykazują się złą wiarą i nie przyjmują odpowiedzialności za siebie. Stwierdzają: „Moja rodzina nigdy o mnie nie dbała, dlatego czuję się nic niewart”, „Taki jestem i nic na to nie poradzę”, „Jestem nieudacznikiem, nikt mnie nie zechce”. Takie stwierdzenia pokazują ich pasywność, która odgradza ich od wolności.

PRZECIWNE:
Wraz z pojawieniem chrześcijaństwa pojawiło się wiele nowych sporów, które doprowadzają do krwawych wojen.

> Religia niczego dobrego nie przynosi narodom, w krajach, gdzie do
> religii nie przywiazuje sie wagi, spoleczenstwa sa o wiele
> bardziej rozwiniete, otwarte, pokojowe i maja wyzszy poziom
> kultury.

I na koniec piszesz w rozprawce co o tym sądzisz...

...okazało się, że wiara, że religia to nie system zakazów..ona co najwyżej pokazuje nam jak powinniśmy jak możemy żyć. Okazało się, że moje poglądy, które tyle tworzyłam i kształtowałam przeciwko Bogu, stały się raczej drogą do niego, gdyż on ma prawdziwą wolną wole....miłośc Boga to wolna wola, i właśnie taka miłośc do drugiego człowieka jest prawdziwa, kiedy szanujemy jego decyzje. Ktoś powie, "ale jest tyle cierpienia na świecie. Dlaczego?"... Prawda jest go wiele, ale czy Jezus sam z własnej woli nie umierał za nas....żeby pokazać jak człowiek może kochać..jak uczyć się Boga i od Boga??. Kosciół jednak wyjaśnia wiele..trzeba było dać tylko szanse i trafić na katechete z prawdziwego zdarzenia. Czy nadal uważacie, że religia jest niepotrzebna???....

pozdro.:]


1 5 1