Odpowiedzi

2010-02-20T22:05:54+01:00
Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To truizm, ale i fakt. Kto miał wiernego czworonoga wie, że choć bywa uciążliwy, wart jest wielu poświęceń. Podobnie jest w życiu. Aby coś w pełni docenić, musimy najpierw okupić to wyrzeczeniami i o tym właśnie jest "Marley i Ja".Jenny i John po ślubie wyprowadzają się na słoneczną Florydę. Oboje dziennikarze znajdują prace w lokalnych gazetach. Ich życie jest wesołe i beztroskie, a co najważniejsze układa się zgodnie z planem Jenny. Wtedy John postanawia sprezentować jej... szczeniaka. Rozkoszny labrador imieniem Marley wzbogaca życie młodej pary. Bardziej niż się tego spodziewali. Ze zwiastunów można wnioskować, że mamy do czynienia z kolejną komedią. Ot, pocieszny, nadpobudliwy pupilek sprawiający coraz to nowe kłopoty właścicielom. Z czasem okazuje się, że to nie tylko usiana gagami historyjka. Pojawiają się dzieci, pierwsze kłopoty małżeńskie, poważne dylematy i ważne wybory. Znika niezależność, wolność, a ambicja ustępuje miejsca zdrowemu rozsądkowi. Sielanka zmienia się w... życie, w którym czasem szaleją burze. Marley jest nieodzownym elementem wszystkich zdarzeń, jakie towarzyszą Groganom. Przygody psiaka przeplatają się z poważnymi sytuacjami, z którymi muszą zmierzyć się jego państwo. "Marley i Ja" to obraz z serii krzepiąco-moralizujących. Dowiadujemy się bowiem, że niekoniecznie to, o czym marzymy przynosi szczęście, że to co zgotuje nam los bywa lepsze od tego, co zaplanowane oraz, że wspólnymi siłami można przezwyciężyć wiele problemów a rodzina i bezwarunkowa miłość psa są bezcenne. Film jest ckliwy i tendencyjny, oczywisty i przewidywalny, ale przy tym pocieszny i wzruszający.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T22:10:46+01:00
Ksiazka Johna Green'a niewatpliwie nigdy nie stanie sie popularna stanie sie kultowa.Jest to debiut tego mlodego pisarza, dzielo na wyskoim poziomie, ktore dotyka sedna zycia mlodych ludzi. To powiesc o milosci, ktora wywraca swiat do gory nogami, i o przyjazni, ktora zostawia pietno na cale zycie.
Miles wierzyl, ze w nowej szkole, z dala od rodzicow pozna prawdziwy smak zycia. I zeczywiscie. Zaprzyjaznia sie tam z Alaska, Pulkownikiem oraz Takumim. Wspolnie z nimi wkreca sie w swiat szlenczej zabawy. W tym samym czasie rozwija sie jego wielkie uczucie do bezkompromisowej przyjaciolki Alaski. ktora niestety jest juz zajeta. Cieszy sie jednak tym, ze moze przy niej byc... do czasu. Pewnej nocy dziewczyna ginie rzekomo popelniajac samobojstwo. Miles wraz z Pulkownikiem rozpoczynaja sledzstwo. Co odkryja? Dowiesz sie po przeczytaniu tej ksiazki.
Polecam ja kazdemu nastolatkowi, a nawet doroslemu z czystym sumieniem.