Odpowiedzi

2009-10-15T13:47:09+02:00
Droga Kasiu!!

Piszę do Ciebie, gdyż pragnę podzielić się z Tobą przeżyciami, jakie towarzyszyły mi podczas moich górskich eskapad. Właśnie zakończyłem wędrówkę po Sudetach i chcę Ci o niej opowiedzieć.

Trasę zacząłem od Jeleniej Góry - pięknego, starego miasta, z wieloma niezwykłymi zabytkami. Zespół Siedmiu Domów czyli zrekonstruowanych kamieniczek kupieckich przylegających do renesansowego ratusza, zapiera dech w piersiach. Pochodzący z 2 pół. XIV wieku kościół parafialny jest zabytkiem w skali kraju. Stare miasto zachowało trzynastowieczny układ, ale zabudowę ma barokową. Charakterystyczne podcienia kamieniczek tworzą niepowtarzalny, romantyczny nastrój.

Następnym etapem mojej wędrówki był wąwóz zwany Uroczysko. W to miejsce muszę Cię koniecznie zabrać, bo jego urok trudno oddać słowami. Wyobraź sobie wąski przesmyk między piętrzącymi się do wysokości pięćdziesięciu metrów skałami. Wąwóz porośnięty jest gęstym lasem mieszanym, jego dnem płynie potok tworzący w pewnym miejscu niewielki wodospad. Słońce odbija się w wodzie, lśni na liściach, tworzy świetliste plamy wśród skał...

Sudety są bardzo atrakcyjne, choć mało znane. Wędrując górskimi szlakami podziwiałem piękne, rozległe widoki. Dobrze rozwinięta sieć schronisk pozwalała nie troszczyć się o jedzenie i nocleg. Ludzie byli bardzo mili i chętnie służyli pomocą.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł zabrać Cię na wędrówkę i pokazać Ci wszystkie miejsca, w których się zakochałem. Pozdrawiam


Zależy o czym ?
13 3 13
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-15T14:02:46+02:00
Droga Kasiu !
Cieszę się niezmiernie że napisałaś w końcu do mnie bo bardzo długo czekałam na Twój list. Stęskniłam się za Tobą, więc mam nadzieję że niedługo się zobaczymy i porozmwaiamy sobie.
U mnie nic się nie zmieniło. Wszystko po staremu. Ostatni byłam na konkusie piosenmi obcojęzycznej. Poszło mi całkiem nieźle ponieważ zdobyłam drugie miejsce. W szkole też jakoś leci. Do naszej klasy dołączyło 3 uczniów. Są bardzo mili i sympatyczni. Z jedną koleżanką Ewą nawet się zaprzyjaźniłam i razem siedzimy. Musisz mi napisać jak tam twoje wrażenia w nowej szkole.
Serdecznie Cię pozdawiam i zapraszam do siebie. Przyjdź na feriach zimowych. Będziemy lepić bałwany, jeździć na sankach i rzucac się śnieżkami. Do szybkiego zobaczenia.

... (podpis)
14 4 14