Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T09:15:14+01:00
Sportowe:
- Srebrny medal Adama Małysza na IO w Vancouver w skokach narciarskich na dużej skoczni. Wygrał Simon Ammann, trzeci Gregor Schlierenzauer.
- Brązowy medal Justyny Kowalczyk w biegu łączonym na 15km.

Świat:
14.02
Wiktor Janukowycz został oficjalnie ogłoszony prezydentem Ukrainy. Jednak Wyższy Sąd Administracyjny zawiesił wyniki wyborów po proteście Julii Tymoszenko, która uważa, że doszło do naruszeń ordynacji wyborczej.

Trwają represje wobec polskiej mniejszości mieszkającej na Białorusi. Milicja zajęła Dom Polski w Iwańcu. Władze chcą odebrać budynek Związku Polaków. Zatrzymano członków ZPB i szefową Andżelikę Borys.

Zielona Góra i okolice sparaliżowane są strachem. Gwałciciel atakuje kolejne kobiety i psychiczna psychoza rośnie. Policja ustaliła profil genetyczny sprawcy.

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim wydał wyrok w tzw. seksaferze. Andrzej Lepper został skazany na 2lata i 3miesiące pozbawienia wolności. Stanisław Łyżwiński na 5lat. Wyrok nie jest prawomocny, dlatego sprawcy odwołali się od wyroku.

W poniedziałek rano niedaleko Brukseli doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów. Oficjalny bilans mówi, że w wypadku zginęło 18 osób, jednak liczba ofiar może wzrosnąć do 25.