Odpowiedzi

2010-02-21T09:31:38+01:00
Sportowe:
- Srebrny medal Adama Małysza na IO w Vancouver w skokach narciarskich na dużej skoczni. Wygrał Simon Ammann, trzeci Gregor Schlierenzauer.
- Brązowy medal Justyny Kowalczyk w biegu łączonym na 15km.

Świat:
14.02
Wiktor Janukowycz został oficjalnie ogłoszony prezydentem Ukrainy. Jednak Wyższy Sąd Administracyjny zawiesił wyniki wyborów po proteście Julii Tymoszenko, która uważa, że doszło do naruszeń ordynacji wyborczej.

Trwają represje wobec polskiej mniejszości mieszkającej na Białorusi. Milicja zajęła Dom Polski w Iwańcu. Władze chcą odebrać budynek Związku Polaków. Zatrzymano członków ZPB i szefową Andżelikę Borys.

Zielona Góra i okolice sparaliżowane są strachem. Gwałciciel atakuje kolejne kobiety i psychiczna psychoza rośnie. Policja ustaliła profil genetyczny sprawcy.

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim wydał wyrok w tzw. seksaferze. Andrzej Lepper został skazany na 2lata i 3miesiące pozbawienia wolności. Stanisław Łyżwiński na 5lat. Wyrok nie jest prawomocny, dlatego sprawcy odwołali się od wyroku.

W poniedziałek rano niedaleko Brukseli doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów. Oficjalny bilans mówi, że w wypadku zginęło 18 osób, jednak liczba ofiar może wzrosnąć do 25.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T09:35:32+01:00
Kraj
Były lider Unii Polityki Realnej, szef partii Wolność i Praworządność Janusz Korwin-Mikke będzie ubiegał się o urząd prezydenta - poinformowało biuro prasowe jego ugrupowania.

Topniejący śnieg powoduje, że zagrożenie powodzią narasta w kraju z każdą chwilą.

"Rzeczpospolita": W ciągu 15 miesięcy swej pracy w resorcie sportu Marcin Rosół dostał, prócz pensji, 60 tys. zł nagród.

Świat
Justyna Kowalczyk zdobyła dwa medale: brązowy i srebrny, a Adam Małysz srebrny medal na IO w Vancouver.

Co najmniej 32 osoby straciły życie, a 68 zostało rannych wskutek powodzi i osunięć ziemi spowodowanych największą od 1993 r. nawałnicą, która nawiedziła Maderę. Na portugalskiej wyspie, zwłaszcza w jej stolicy - Funchal, panuje według świadków chaos.

Potwierdzono śmierć 18 osób w katastrofie dwóch podmiejskich pociągów pasażerskich w Belgii. W składach wciąż są uwięzieni pasażerowie. Do czołowego zderzenia doszło przed godziną 9. Pociągi znalazły się na tym samym torze.
1 5 1