Odpowiedzi

2010-02-21T11:31:50+01:00
1. Znacie Zenka Wójcika? Jest to tytułowy bohater lektury "Ten Obcy".
2. Zenek to nieszczęśliwy szesnastolatek, któremu zmarła matka. Uciekł z domu, gdyż jego ojciec był alkoholikiem i wcale o niego nie dbał. Bardzo pragnął odnależć wujka Antoniego, ponieważ bardzo go kochał i myślał że on nim się zaopiekuje.
Nastolatek został przedstawiony przez autorke jako wysoki i szczupły chłopak. Gdy czwórka przyjaciół znalazła go na wyspie jego poniszczona wiatrówka, drehliwe spodnie, krtóre były zmięte i pociemniałe od wilgoci były dla nich znakiem, że chłopak odbył długą wędrówkę. Jego ciemne włosy były pozbawione połysku. A twarz, szyja i ręce szare od brudu. Policzki miał wklęsłe.
Był bardzo nieufny do nowych znajomych, dopiero po bliższym poznaniu wyznał im prawdę i zaczął im wierzyć. Swoją odwagę ukazał ratując dziecko bez chwili zawahania. Otrzymał pochwałę od doktora zalewskiego za bardzo dobre zachowanie przy operacji. Choć inni o tym nie wiedzieli od samego początku chłopak Pestkę, Ulę, Mariana i Julka, a następnie wyznał Uli miłość. Jednym słowek potraił kochać innychludzi. Dzięki bardzo szrokiej wiedzy o budowaniu szałasów, zachowaniu ptaków, psów Zenek pomagał przyjacielom. Był bardzo wrażliwy na wyrażane o nim poglądy. Chłopak był uczciwy dopiero głódzmusił go do kradzieży pieniędzy.
3. Moim zdaniem Zenek jest moim ulubionym bohaterem i bardzo mi imponuje. Mnie zachwycił swoją samodzielnością, podejmowaniem własnych decyzji i dużą odagą. Wiem, że ja bym tak nie umiała. Chciałabym posiadać takiego przyjaciela.

Liczę na naj <3
P.s- te cyferki to akapity
1 3 1