Odpowiedzi

2010-02-21T12:35:50+01:00
Pewnego dnia dostałam list. Nadawcą listu była moja dawna przyjaciółka, która musiała wyjechać za granicę. W liście tym opisała książkę Kevin Sullivan pt. "Ania z zielonego wzgórza". Prosiła, abym przeczytała tą książkę, gdyż jest to książka bardzo wspaniała. Pare dni od dostania listu pomyślałam, że przeczytam tą książkę i że sama ocenię jaka ona jest. Był mroźny dzień, nie mogłam wyjść na pole, ponieważ moja mama powiedziała, że mogę zachorować. Posłuchałam jej i mojej koleżanki z resztą też. Podeszłam do mamusi i poprosiłam o tą książkę. Mama mi dała. Poszłam do pokoju i zaczęłam czytać książkę pt. "Ania z zielonego wzgórza". Czytałam ją dwa tygodnie i w końcu przeczytałam. Postanowiłam wysłać list do mojej kochanej przyjaciółki, w którym napisać miałam że Ania zostanie moją jedną z ulubionych książek i bohaterek. Wysłałam liścik, ale na marne. Moja psiapsiółka przyjechała do Polski. Nie potrzebnie wysyłałam list, ale i tak jestem szczęśliwa. Czytając Anię zapomniałam o tym, że koło mnie nie ma mojej bliskiej mi przyjaciółki. Ta książka odmieniła moje życie, ale na lepsze. Od tamtej pory uwielbiam tą książkę. Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. Mam koło siebie przyjaciółkę i ulubioną książkę.
6 1 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T12:53:18+01:00
Wszystko zaczeło się przez drobną pomyłke, na zielonym wzgórzu zamieszkał Mateusz wraz ze swą siostrą Marylą. Pewnego czerwcowego poranka na zielone wzgórze przyjechała mała sierota Ania. Maryla bardzo zdziwiła się , oczekiwała chłopca a w jej hacie staneła dziewczynka.Ania Shirley została przyjęta na noc następnego dnia popołudniu miała zostać odesłana do domu sierot Pani spencer.
podczas wędrówki do domu sierot Ania opowiedziała Maryli jak dotywczas żyła, biedna sierota była wysyłana z domu do domu z nadzieją że wkącu zamieszka w tym prawdziwym nikt jej nie akceptował. Kobieta która czekała na Anie aby pomagała jej przy pomocy wychowywania dzieci stanęła, dopiero po głępszych namysłach Maryli zdecydowała że nie odda Ani oddtąt Maryla z Mateuszem rozpoczeli wychowywanie dziecka.Ania była uczennicą szkółki niedzielnej w której uczył pan Bell była wspaniałym lektorem specjalnie dla dzieci organizował pikniki z czego Ania się bardzo cieszyła. Nastał nowy rok szkolny Ania spostrzegała w klasie chłopca, miał na imie Gilbert siedział obok dziewczynki i dokuczał ciągnął za warkocz i wyzywał od marchwi Ania rozgniewała się i walła tabliczką go w głowę po czym została wyproszona z klasy. Od pewnego czasu Ania zaprzyjażniła się Dianą . Anię bardzo dokuczał jej kolor włosów dlatego gdy pewnego razu Ania została sama w domu zafarbowała sobie włosy na kolor kasztanowy ale niestety , farba była koloru zielonego a nie jednak jak kupiez zapewniał. Po tym zajściu włosy Ani scięto.
To już był ostatni rok szkolny Ania i Gilbert byli wrogami często kłucili się o naukę. Oboje byli najlepszymi uczniami w klasie. Dążyli aby być najlepszym.Raz Ania została poproszona do wyrecytowania wiersza na koncercie oczywiście zgodziła się po czym wyjechała do Białych Piasków wtedy właśnie ujrzała swój talent Anię porzegnano burzą oklasków. Ania nie wiedziała czy ma zostac na zielonym wzgórzu, gdy Mateusz umarł ania uświadomiła sobie że jej życie się zmieni . Ania stała się wkącu kobiętą i została na zielonym wzgurzu bo nie mogła w tak trudnej sytuacji zostawić Maryli. Zrezygnowała z enatorium w Charlottetown pomimo tego że nauka szła jej bardzo dobrze.

mam nadzieje że pomogłam
8 4 8