Jest mi potrzebny opis Imienia Mateusza chodzi tu o Św.Mateusza.Musze napisać taki opis na Religie.Jest on potrzebny na bierzmowanie.Musi to być dosyć dokładny opis Św.Mateusza a opinie własną na temat tego dlaczego chce miec takie Imie napiszę sam.

2

Odpowiedzi

2010-02-21T12:05:28+01:00
Mateusz – imię pochodzące prawdopodobnie od zdania „ma te uszy” więc imię oznacza „tego, który ma uszy”, a więc człowieka, który niczym się nie wyróżnia fizycznie, co umożliwia mu prowadzenie błyskotliwej kariery szpiega.

Mateusz jest bardzo wrażliwy, szczególnie na swoim punkcie, choć zdarza się, że potrafi stanąć w obronie niesłusznie atakowanych – szczególnie wtedy, gdy daje mu to możliwość wywyższania się i moralizowania.
1 1 1
2010-02-21T12:38:12+01:00
Mateusz jest imieniem pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od imienia Mattanja oznaczającego dar Jahwe. W Polsce imię to jest notowane od XII w. Często jednak było mylone z Maciejem, ponieważ oba imiona mają tę samą etymologię i podobne formy łacińskie - Mathias i Mathaeus. Mateusz jest dziś bardzo modnym imieniem, od dwudziestu lat należy do najczęściej nadawanych imion. Nosi je 304 573 Polaków (w 2001 r. - 250 550). Według astrologów Mateuszów charakteryzuje błyskotliwość, śmiałość i pewność siebie. Są oni zdecydowani, mają silną wolę i zwykle realizują swoje cele. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla osób urodzonych pod znakiem Strzelca. Gdy Święty Mateusz w śniegu przybieżał, będzie po pas całą zimę leżał. Przyszła kryska na Matyska. Na Mateusza słońce grzeje, po Mateuszu wiatr ciepło wywieje.
1 5 1