Coraz więcej młodych Polaków podejmuje studia za granicą. co jest teo przyczyną: snobizm, chęć preżycia przygody czy konieczność? wyraź swoje zdanie na temat w formie rozprawka.
co najmniej trzy argumenty, praca musi liczyć co najmniej 200 słów.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T13:26:26+01:00
TEMAT ROZPRAWKI: CORAZ WIĘCEJ POLAKÓW PODEJMUJE STUDIA ZA GRANICĄ - CO JEST TEGO PRZYCZYNĄ?
SNOBIZM, CHĘĆ PRZEŻYCIA PRZYGODY CZY KONIECZNOŚĆ?

WSTĘP:
W ostatnich latach coraz więcej obserwuje się wyjazdów na zagraniczne studia. Zastanówmy się jaka jest tego przyczyna? Czy wyrażenie swojego snobizmu, podążania na modą czy pragnienie spełnienia własnych marzeń, a może branie pod uwagę lepszych i bardziej komfortowych warunków nauki? Nad tym wszystkim spróbuję się zastanowić w mojej pracy.

ROZWINIĘCIE:
1 ARGUMENT):
Niech pierwszym moim argumentem będzie chęć wyrażenia własnego snobizmu. W życiu części młodego, polskiego społeczeństwa inteligenckiego pojawia się świadome użycie słowa SNOB, charakteryzujące osobnika bezkrytycznie naśladującego i podziwiającego ludzi, których traktuje za swoje wzory. Próbuje natrętnie wchodzić z nimi w konszachty tylko po to, aby w mniemaniu ludzi go otaczających uchodzić za wzór dandyzmu, wzór do naśladowania. Jednak to on jest bezwzględnym naśladowcą, imitatorem, który tylko pozuje na jakiś autorytet. Tak też się dzieje kiedy przychodzi mu wybrać studia. Prawdopodobnie najważniejszy wybór w jego życiu, od którego zależy jego przyszłe życie. Chodzi, wypytuje kolegów, a potem sam zastanawia się na wyborem zagranicznych studiów, bo taka ogólnie panuje moda. Najistotniejszą sprawą jaką go w tym momencie interesuje jest nie wartość lub nicość wyboru, lecz jej powodzenie wśród znajomych. Potem gdy już dostanie się na wybrany uniwersytet, za pomocą jego renomy próbuje zrobić karierę, wdrapać się wyżej, jednocześnie wciąż i na każdym kroku podpatrując świat, obyczaje, postępowanie i maniery paniczów, burżujów w bogatych rodzin.

2 ARGUMENT):
Kolejnym moim argumentem niech będzie poszukiwanie lepszych warunków do nauki. Często krążą opinie, że młodzi Polacy, którzy są przed wyborem studiów, czują niemałe zniechęcenie, znudzenie czy rozgoryczenie, gdy szukają dalszego kształcenia dla siebie. Krążą plotki, że poziom na polskich uczelniach z roku na rok wciąż spada. Obniża się także poziom życia w krajach Europy Środkowej, dlatego też młodzi ludzie decydują się na studia zagraniczne. Od początku roku 1998/1999 wzrasta liczba studentów wyjeżdżających za granicę. Jest to spowodowane między innymi różnymi stypendiami, jakie oferuje program Erasmus czy dofinansowaniami lub wymianami z polskimi uczelniami. Zagraniczne studia są atrakcyjne dla Polaków ze względu na lepsze warunki nauki, w tym większą liczbę zajęć, dostępność nowoczesnych technologii, możliwość samodzielnego wyboru zajęć czy lepszy komfort nauki i zakwaterowania. A dodatkowo kształcenie za granicą wcale nie musi być droższe niż w Polsce, z uwagi na dofinansowania np. ze strony władz państwa, wojska czy instytucji.

3 ARGUMENT):
Ostatnim moim argumentem niech będzie chęć przeżycia przygody czy nawet znalezienia wielkiej miłości. Młodzi ludzie wyjeżdżając na zagraniczne studia, obawiają się, że sobie nie poradzą, nie znają języka, nie mają tam przyjaciół, są z dala od rodziny, lecz wielkie pragnienie przeżycia nowej przygody wpływa na ich ambicje i potęguje chęć podjęcia studiów w nieznanym kraju. Po kilkunastu latach spędzonych w polskich szkołach, młodzi ludzi czują znudzenie, zniechęcenie czy nawet przygnębienie. Warunki jakie czekają na polskich studentów, którzy kończą naukę i zamierzają iść do pracy, pozostawiają wiele do życzenia. Często dobrze wykształceni ludzie tuż po studiach, są na bezrobociu, ponieważ nie ma dla nich, odpowiadającej ich wymaganiom, posady. Zupełnie inaczej sprawa się ma zagranicą. W Ameryce szkoły wyższe czekają na zagranicznych studentów, którzy poprawią im renomę między narodowej a nawet międzykontynentalnej uczelni. Dlatego młodzi coraz częściej kuszą się na oferty studiów za granicą.

+ NAPISZ SWOJE WNIOSKI PODSUMOWUJĄCE

Pozdrawiam

2 5 2