Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-21T12:37:20+01:00
Stacja 6 ,,Święta Weronika ociera twarz Panu Jezusowi,,
Weronika kocha, nie mogła więc nie widzieć cierpienia. Za nią i za nas modlił się Jezus, aby miłość prawdziwa była w nas. Żebyś się nie zaraził złem, bo ono coraz bardziej się panoszy, otacza cię i osacza. Coraz bardziej bezczelne, aroganckie, pewne siebie – bezkarni aferzyści, oszuści, cwaniacy, złodzieje, mordercy.

Żebyś się nie zaraził złem!! Bo ono agresywne, przekonywujące, efektywne i efektowne. Bo bezwzględność się podoba: ludzie podziwiają, szanują, zazdroszczą. Żebyś się nie przeląkł, żeś ty ostatni! Wszyscy się dorabiają, często za wszelka cenę, a ty zostałeś na spalonej pozycji. Uratuj w sobie: miłość – wobec brutalności, solidność wobec bylejakości, życzliwość wobec wrogości, serdeczność wobec obojętności.
2010-02-21T12:37:46+01:00
Pan Jezus bierze Krzyż na swoje ramiona

Och, jak ciężki jest krzyż, a droga bardzo długa, jednak Jezus wie, ze nie robi tego za siebie. Robi za wszystkich ludzi, za nasze grzechy. Bo czyż jest większa miłość od tej, kiedy ktoś poświęca swe życie? Och jak wielka łaskawość Panie! Żeby wykupić niewolnika wydałeś swego Syna!

Panie, naucz mnie, abym umiał wziąć swój krzyż na ramiona i iść za Tobą, Twą drogą, aż do Królestwa Niebieskiego!