Odpowiedzi

2010-02-21T12:48:40+01:00
Jałmużnę - przez wystawianie skrzynek na datki dla ubogich , zbierania tacy dla nich

Post - przez praktyki wielkopostne ,np:Gorzkie żale, Drogi Krzyżowe, fioletowy kolor ornatu

Modlitwę - przez modlitwę, zwłaszcza podczas Nabożeństw i Mszy Św.
1 4 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T13:04:40+01:00
Kościół przeżywa jałmużnę poprzez ofiarowywanie różnego rodzaju datków na ludzi potrzebujących. Po to właśnie zaistniał Caritas - aby pomagać ludziom ubogim . Kościół szczególnie angażuje się w to w Wielkim Poście, gdyż poprzez wyrzeczenie się jakiegoś małego cukierka można pomóc wielu ludziom. Jest to ofiara dla bliźniego, więc Kościół wspomina o tym przy każdej okazji, ale to już od nas jako ziarnka we wspólnocie Kościoła zależy jak podejdziemy do słów kierowanych do nas przez kapłana.
Post jest swego rodzaju wyrzeczeniem, które człowiek podejmuje, aby spotkać Boga w swoim życiu. Kościół w tym momencie mówi o tym, aby te wyrzeczenia miały nam pomagać w odnajdywaniu Jezusa. Nie chodzi o to aby pójść łatwą drogą, bo wtedy Wielki Post nie miałby dla człowieka żadnego znaczenia.Wielki Post to moment umartwienia się, czasu, w którym otrzymujemy chwilkę na zastanowienie się nad sensem męki Jezusa.. W parafiach organizowane są rekolekcje wielkopostne, aby uzmysłowić człowiekowi co jest dla niego ważne. Jest on oznaczany także fioletowymi szatami liturgicznymi ubieranymi przez celebransa.
Modlitwa jest czasem, w którym stajemy twarzą w twarz z cierpiącym Jezusem. Kościół zachęca nas do zastanowienia się nad naszymi błędami, nad tym , czym ranimy Boga. Poprzez modlitwę, czyli w tym wypadku rozmowę z najlepszym przyjacielem , mamy szansę na poznanie samego siebie i wzmacnianie swojej wiary. Poprzez przeżywanie niedzielnej Eucharystii wraz z Jezusem podążamy droga Krzyżową, pomagamy Mu w Jego cierpieniu.
1 5 1
2010-02-21T13:37:06+01:00
Modlitwa- podczas nabozeństw
jałmużna - datki na ubogich, taca , itp.
Modlitwa - Msza Św.
1 3 1