Odpowiedzi

2010-02-21T12:58:31+01:00
21.02.10r
Droga .... !
Musze Ci powiedzieć coś ważnego a właściwie polecić. Wiem, że mieszkasz daleko a chciałaś żebym podpowiedziała Ci jakie najlepsze są danie naszej polskiej kuchni.
Wiec zacznę od tego że piernik polski jest pyszny. Najlepiej będzie Ci smakował tu w Polsce, ale jak nie możesz tu narazie przyjechać będziesz musiała radzić sobie sama z przygotowaniem potraw. Drugą pyszną potrawą jest twaróg którego można jeść także na kanapce. Polecam Ci. No a najlepsze są jarzyny. Jeżeli jeszcze do tej pory nie jadłaś jarzyn musisz je spróbować.
Czekam na odpowiedź od Ciebie ale najchętniej to chciałabym żebyś przyjechała do nas do Polski i tu spróbowała tych oto potraw. Serdecznie Cię pozdrawiam.
...................
6 2 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T13:09:39+01:00
Cześć Agata ! 21.02.2010r
Piszę do ciebie ten list aby polecić ci dania polskiej kuchni. Zacznę od najlepszego a mianowicie piernika. Jest to twarde ciemnobrązowe ciasto robione z mieszaniny mąki pszennej i żytniej, mleka, jajek, karmelizowanego cukru, miodu, silnie przyprawione cynamonem, imbirem, a czasem także goździkami.
Można go znaleźć w sklepach , jak i zrobić samemu. Smakuje naprawdę pysznie.
Kolejnym polskim daniem są jarzyny. To warzywa będące ważnym budulcem energii. Najlepiej smakują ugotowane. Tę niezwykle zdrowe danie najczęściej podaje się dzieciom i ludziom starszym.
Jako ostatnią potrawę przedstawię twaróg. Jest to to produkt wytwarzany z mleka, zaliczany do serów świeżych, o białej barwie i grudkowatej bądź kremowej konsystencji, zależnej od zawartości tłuszczu w mleku. Można zrobić go samemu , lecz najczęściej kupowany jest w sklepach , gdyż przygotowanie jest bardzo trudne. Przeważnie jedzony jest z chlebem. To prawdziwy przysmak polskiej kuchni.
Mam nadzieje że spodobały ci się polskie dania. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz !
Maja


Praca w 100% robiona przez mnie ( jedno zdanie zapożyczone z wikipedi - jest do dopuszczalne w przypadku prac literackich ) Błędów ortograficznych i stylistycznych niema. Lecz mogą być nieliczne błędy interpunkcyjne ( przecinki ) Mam nadzieje , że ci pomogłam ;)
8 4 8