Odpowiedzi

2010-02-21T13:22:36+01:00
-zarozumiałość i wyniosłość róży
-podróże Małego Księcia
-poznawanie różnych ludzi i kwiatów
-tęsknota za różą
-wyciąganie ważnych wniosków z podróży
-powrót do róży

Tak bardziej szczegółowo to pamiętam, że Mały Książę uznał, że róża jest jaka jest, ale jest jego, długo się znają i mimo jej zachowania kocha ją. Róża jest mu bliska, ponieważ miłość potrafi wiele rzeczy wybaczyć.

Nie jestem do końca pewna, czy tak może być ; )
7 2 7
2010-02-21T13:28:03+01:00
Róża przed rozkwitnięciem dobierała starannie kolory, ubierała się powoli, dopasowywała kolejne płatki. Zachowywała się zalotnie kokieteryjnie, rzucała czar i urok. Mały Książę śledził pojawienie się olbrzymiego pąka i wyczuwał, że wykwitnie z niego jakieś cudowne zjawisko. Wkrótce zaczęła go zamęczać nieco swą nieubłagalną próżnością. Mały Książę uważał ją za piękną w pierwszej chwili. Różą zachowywała się egoistycznie, wymagała ciągłej opieki.
Podczas swej wędrówki Mały Książę zrozumiał, iż kwiaty są słabe i delikatne, pojął, iż trzeba było sądzić ją według czynów, a nie słów. Zrozumiał, że jego róża dla niego jest jedyną na świecie, pomimo iż trafił do ogrodu pełnego róż. Uwierzył wtedy w to, że dobrze widzi się tylko sercem, które podpowiedziało mu, że kocha swą różę. Postanowił więc wrócić, by opiekować się nią.
7 4 7
2010-02-21T13:33:44+01:00
Pewnego razu Mały Książe na swojej planecie zauwazył malutkie nasienie róży, z którego później wyrósł piękny kwiat. Mały Książe troszczył się o ten kwiat, przykrywał go kloszem by go nie owiało i także podlewał by szybciej rósł. Jednak róża okłamała Małego Księcia, a on ją na tym przyłapał i postanowił, że już nigdy jej nie zaufa. Postananowił wyruszyć w podróż na inna planetę, w celu poszukania nowego przyjaciela.Gdy tak podróżował trafił na ogród gdzie było pełno róż, strsznie się rozczarował, poniewaz myślał, że jego róża jest jedyna na całym świecie. Spotkał także lisa, który uświadomił mu, że jego róża jest naprawde jedyna na swiecie, bo każdy powinien być odpowiedzialny za to co oswoił. Mały Książe postanowił wrócić do róży i dalej się o nią troszczyć .
17 4 17