Odpowiedzi

2010-02-21T13:24:33+01:00
Fauna - przyroda ożywiona
flora - przyroda nieożywiona

Trochę dziwne zadanie, ale jeśli masz podać faunę i florę Australii to podaj poszczególne rośliny czy zwierzęta, np. kaktusy, kangury.
5 1 5
2010-02-21T13:44:17+01:00
Świat roślinny i zwierzęcy jest bardzo różnorodny, występują tu endemidy - czyli fauna i flora, której nigdzie indziej nie znajdziemy. Oprócz kangurów, są to dziobaki, kolczatki, koala i emu, zaś wśród roślin - różne gatunki eukaliptusów. Powstanie tak specyficznej fauny i flory było możliwe dzięki długotrwałej izolacji geograficznej tego kontynentu. Podstawą rolnictwa jest hodowla owiec. Uprawia się pszenicę, bawełnę, winorośli i owoce cytrusowe.
Warto wspomnieć o lasach namorzynowych - mangrowymi, występują one na bagnistych wybrzeżach morskich oraz w ujściach rzek. Składają się głównie ze słonorośli. Poza tym wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża kontynent, ciągnie się Wielka Rafa Koralowa, którą zamieszkuję 1500 gatunków ryb oraz wiele innych organizmów morskich. W jej wodach przychodzą na świat humbaki - wieloryby, których dorosłe osobniki przypływają tu jedynie na okres gotowy.

Źródło podręcznik do klasy II gimnazjum, Planeta Nowa.
Dziękuję i proszę. :)
2 5 2