Jako przedstawiciel samorządu uczniowskiego zaatgażowanego w zbiorkę pieniedzy na schroniko dla zwierząt. napisz list do wybranej osoby,np. do prezydenta miasta, lub instytucji.np.do instytucji towarzystwa przyjacioł zwierzat.

zastosój słownictwo takie jak: Szanowny Panie, Wielce szanowni państwo,Z powarzaniem , z wyrazem szacunku.wybiorę najlepszą z 3 prac;))

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-15T15:46:56+02:00
Miejscowość, data

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracam się do pana z ogromną prośbą. Otóż moja szkoła organizuje zbiórkę pieniędzy na schronisko dla zwierząt. Jest ono niezbędne, ponieważ jak wiemy, ostatnia powódź zniszczyła dosłownie wszystko. Chodzi mi głównie o chociaż niewielką sumę pieniędzy. To już by nas ratowało.. Prośbę swą motywuję tym, że musimy się zaopiekować tymi biednymi zwierzątkami. Kto inny, jak nie my? Muszą mieć dach nad głową, chyba każdy to rozumie. Akcja będzie miała swoją rubrykę w lokalnej gazecie, także znajdą się tam zdjęcia i podziękowania dla osób, które Nas wspomogły. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Z wyrazem szacunku,
Janina Kowalska,
przedstawiciel samorządu uczniowskiego
21 2 21
2009-10-15T15:57:34+02:00
13.Sierpnia 2009 roku. Warszawa


Szanowny Panie burmistrzu!


Nazywam Się Karol i biorę udział w zbiórce pieniędzy dla schroniska zwierzecego.W imieniu szkoły podstawowej nr 123 w warszawie bardzo proszę o Dowinansowanie małych głodnych i potrzebujaych zwierzat.

Z powarzanie Szkoła .

12 2 12
2009-10-15T16:16:30+02:00
15października2009,Częstochowa
Wielce szanowni Państwo,
Zwracam się do Was z wielką prośbą. Moja szkoła organizuje zbiórkę pieniędzy dla schroniska dla zwierząt. Spróbujemy zaangażować całe miasto, rozwiesimy plakaty informujące o tej zbiórce, będziemy chodzić z puszkami i zbierać pieniądze od przechodniów, będziemy roznosić ulotki. Do Was, czyli Instytucji Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt mamy jedną ogromną prośbę o dofinansowanie naszej zbiórki, na rzecz biednych małych i bezbronnych zwierząt. Za zebrane pieniądze kupimy pokarm dla psów w schronisku [np.Paluch w Częstochowie]. Naszym zdaniem to bardzo szczytny cel. Z góry dziękujemy, z poważaniem
Szkoła Podstawowa nr 82 im.Marii Konopnickiej w Częstochowie
mam nadzieję, ze pomogłam. :)) pzdr ;* ;]
6 2 6