Odpowiedzi

2010-02-21T14:29:53+01:00
1. Odbył sie pogrzeb podkomisarza Andrzeja Struja. Został on śmiertelnie raniony nożem przez 17-latka na przystanku tramwajowym w Warszawie. Prezydent odznaczył Andrzeja Struja Krzyżem Zasługi za Dzielność. "zginął bo był policjantem z prawdziwego zdarzenia" - tak mówił prezydent Lech Kaczyński podczas pogrzebu. ( zginal a nie byl wtedy na sluzbie)

2. Były lider Unii Polityki Realnej, szef partii Wolność i Praworządność Janusz Korwin-Mikke będzie ubiegał się o urząd prezydenta. Tegoroczny start w wyborach prezydenckich będzie już czwartym podejściem polityka w wyścigu do fotela głowy państwa. W 1995 roku zdobył poniżej 3 proc. głosów, w późniejszych wyborach w 2000 i 2005 roku głosowało na niego mniej niż 1,5 proc. Polaków.

3. Szef Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut, wiceszef Mieczysław Jaśkiewicz i rzecznik ZPB Igor Bancer zostali zwolnieni z aresztu. Wszyscy trzej odbywali kary pięciu dni pozbawienia wolności za udział w nielegalnym wiecu przed Domem Polskim.
2010-02-21T14:42:50+01:00
1. Lubuskie: dwie kobiety wymyśliły historię o napadach. Nawet same się okaleczyły
Lubuska policja ustaliła, że napaści na kobiety w Leśniowie Wielkim i Krośnie Odrzańskim nie było. Oba zgłoszenia z 12 lutego br. okazały się fałszywe.
2. Tatry: lawina zabiła dwóch turystów
Dwie ofiary śmiertelne lawiny w Tatrach. Przez całą noc kilkunastu ratowników TOPR prowadziło poszukiwania dwóch zaginionych turystów. Nad ranem ciała zaginionych odnaleziono w lawinisku pod Bandziochem w rejonie Kotła Mięguszowieckiego.
3.Trybunał poczeka na sędziego
Sejm nie wybrał wczoraj nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Głosowanie odroczono, żeby można było lepiej ocenić kandydatów