Odpowiedzi

2010-02-21T15:07:03+01:00
Obraz Pietera Bruegela przedstawia wieże Babel.
W centralnej części obrazu widać wieże, której ósme piętro sięga chmur. Wieża także częściowo jest zniszczona przez Pana Boga, gdyż uznał on ja za pychę ludzką. Również dlatego Bóg pomieszał im języki by nie mogli się porozumieć co komplikowało budowe.
Z prawej strony widać kawałek morze wraz ze statkami. Z lewej zaś strony ukazuje się władca przed, którym klęczą robotnicy. Najprawdopodobniej każe im on kontynuować budowę bo kieruje nim zazdrość i pycha. Ludzie wyglądają na zmęczonych lecz posłusznie kontynuują.
Za wieżą ukazuje się ładny krajobraz z pagórków i gór. Niebo jest lekko zachmurzone. Całą wieże otacza miasto.
Siódemka była dla starożytnych liczbą świętą ponieważ tylko tyle znali ciał niebieskich. Być może dlatego wieża została zbudowana z siedmiu pięter, aby symbolizowała ludzką potęgę. Może i z tego powodu mówi się "znaleźć się w siódmym niebie".
Górne piętra nie są dokończone ponieważ Bóg pomieszał im języki aby nie mogli kontynuować budowy. Może także przeszkadza im część rozpadającej się wieży.
Obraz Pietera Bruegla jest bardzo dobrym kontekstem do fragmentu biblii,, gdyż dobrze go przedstawia.
4 4 4
2010-02-21T15:12:50+01:00
Obraz Pietera Bruegel'a przedstawia Wieże Babel.
Widać jak ósme piętro wieży dosięga chmur. Wieża jest w pewnej części zniszczona przez Pana Boga , ponieważ uważał , że jest to pycha ludzka. Bóg pomieszał ludziom języki co spowodowało , że nie mogli oni dokończyć budowy. Z prawej strony widać skrawek morza na którym pływają statki. Z prawej strony jest władca przed którym klęczą budownicy wierzy. On każe im dalej budować wieże czym że on włada pychą i zazdrością. Ludzie są zmęczeni ale dalej pracują nad dokończeniem wieży. Za wieżą jest przepiękny widok na góry. Niebo w znajduję się w lekkim zachmurzeniu . Całą wiezę otacza miasteczko.
4 2 4