Odpowiedzi

2010-02-21T15:15:50+01:00
Kapłan powinien być całkowicie oddany ludziom i Bogu ale przede wszystkim swojej służbie.
Powinien dawać dobry przykład swoim parafianom. Moim zdaniem kapłan nie powinien mieć żony, ponieważ wtedy ludzie mogli by np.:przeznaczać mniej pieniędzy na kościół z obawy na to ze za ich pieniądze utrzymuje się rodzina pastora a nie rozwija kościół. Kapłan powinien również zachęcać do brania udziału w mszach i organizować wycieczki parafialne :) Jednak akcje charytatywne również dobrze wpływałyby na rozwój kościoła. Kapłan powinien świecić dobrym przykładem, przybliżać Chrystusa i uczyć odróżniać dobro od zła. :)
_____________
mam nadzieje ze pomogłam :) jak cos to pisz ?):
3 4 3
2010-02-21T15:29:25+01:00
Kapłan w dzisiejszych czasach powinien być dobry , wyrozumiały , miły a przedewszystkim bogobojny.Niepowinien być zły i powinien się tak że wyrużniać się wiedzą o Bogu.Kapłan powinien głęboko wierzyć w Boga , i całą Trujce Świętą.
Kapłan także powinien zachęcać dzieci do udziału we Mszy św.a także powinien uczyć dzieci w szkołach . Według mnie gdy jakiś mężczyzna chce zostać kapłanem to zawsze dąży do swojego celu. Dla nich straszne nie jest to że będą musieli się uczyć pzez wiele lat .Dla nich się liczy swoje pragnienie bo chcą pomagać ludzią . Ja uważam że gdy ktoś ma coś na sumieniu to powinien się zgłosić do kapłana . On zawsze sprubuje nam pomóc .
3 1 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T15:54:50+01:00
W dzisiejszych czasach posługa kapłańska nie jest łatwa. Kościół i wszystko, co z nim związane, jest często wyśmiewane i pogardzane. Wiele osób drwi z religii chrześcijańskiej, stawiając ją w nieprzychylnym świetle. Mają w pogardzie Krzyż, święte obrazy, oraz inne znaki naszej wiary. Co najgorsze niewiele jest osób, które gotowe są bronic swojej religii. W takich czasach potrzebne są osoby ze specjalnym charakterem i osobowością, aby dawały świadectwo wiary chrześcijańskiej. W nich leży nadzieja na lepszą przyszłość kościoła, którego jesteśmy częścią.
Kapłani w XXI wieku powinni odznaczać się specjalnymi zdolnościami, talentami i cechami charakteru. Dzisiejszy ksiądz powinien być przede wszystkim otwarty na nowości. Nie może zamykać się na postęp, nie dopuszczać do siebie nic nowego. Powinien potrafić zrozumieć to, że świat idzie na przód. Jeśli będzie skłonny do zaakceptowania czegoś nowego, da sobie szansę zrozumienie dzisiejszych ludzi, w szczególności młodzieży, która zwykle nie lubi tego, co stare i zakurzone.
Inną cechą, talentem takiego księdza powinna być umiejętność słuchania. Kiedy bowiem będzie chciał wysłuchać spraw, z jakimi ludzie do niego przychodzą, zaczną oni bardziej go szanować, a tym samym przekonywać się do tego, co głosi. Będą chętniej go słuchali, starali się zrozumieć to, do czego chce ich nakłonić. Zaczną mu ufać, co w takiej pracy jest szalenie ważne. Ksiądz, któremu ludzie nie ufają nie może w pełni spełniać swojego powołania.
Istotną cechą księdza w dzisiejszych czasach jest poczucie humoru. Wierni chętniej słuchają słów duszpasterza, jeśli są one przedstawione w ciekawy sposób. Większość ludzi nie lubi monotonnych wywodów, mówionych z kamienną twarzą bez iskry wesołości. Potrzebne są dla nich uśmiech, radość i poczucie humoru. Ksiądz, który ma takie cech łatwiej osiągnie to, co powinien. Sprawi, że wierni nie będą chodzili, np.; na mszę jak za karę, ale z radością, bo będą wiedzieli, że ich duchowy przewodnik potrafi mówić tak, aby łatwiej mogli zrozumieć Słowo Boże.
Duszpasterz XXI wieku powinien pomagać swoim wiernym. Musi pomagać im w ich kłopotach, służyć radą i zrozumieniem, albo chociaż szczerą rozmową. Powinni oni wiedzieć, że mogą na niego liczyć niezależnie od sytuacji. Jego zachowanie reprezentuje przecież Kościół, w którym sprawuje posługę. Ludzie chętniej obcują z ludźmi, którzy potrafią zrozumieć ich problemy i gotowi są pośpieszyć im z pomocą.
Niełatwo być dziś księdzem. Zewsząd czyhają różne niebezpieczeństwa w postaci drwin, ośmieszeń, a niekiedy i fizycznej agresji. Ważne jest więc, aby Kościół reprezentowali ludzie mający cechy podane powyżej. Być może, jeśli więcej będzie więcej takich księży ludzie zrozumieją, jak wspaniała jest wiara chrześcijańska.
1 5 1