Odpowiedzi

2010-02-21T17:44:17+01:00
NSZZ SOLIDARNOSC TO PIERWSZY NIEZALEZNY ZWIAZEK ZAWODOWY W POLSCE. BYŁA TO PIERWSZA ORGANIZACJA, KTORA ZACZELA WALCZYC O PRAWA PRACOWNIKA, ALE TAKZE CZLOWIEKA. POWSTANIE TEJ INSTYTUCJI USWIADOMILO SPOLECZENSTWU KONIECZNOSC WALKI O WOLNOSC, DALO NADZIEJE,ZE KMUNIZM NIE BEDZIE WIECZNYM SYSTEMEM USTROJOWYM W POLSCE. SOLIDARNOSC BYLA OGROMNYM PROBLEMEM DLA KOMUNISTYCZNYCH WLADZ, GDYZ SOCJALISTYCZNA PROPAGANDA NIE BYLA JUZ W POLSCE JEDYNYM ZRODLEM INFORMACJI. LUDZIE DZIEKI SOLIDARNOSCI ZROZUMIELI, ZE W PANSTWIE DEMOKRATYCZNYM MIELIBY WIEKSZE SZANSE ROZWOJU, MOZLIWOSC WOLNOSCI OBYWATELSKICH, SLOWA, WYZNANIA, POGLADOW.
2 3 2
2010-02-21T17:46:28+01:00
Utworzenie w Polsce NSZZ "Solidarność" przyniosło dla naszego kraju korzysci na wielką skalę. Największym osiągnieciem polskiej Solidarności było obalenie komnunizmu w naszym kraju, a co za tym idzie Polska stała sie niezaleznym, w pełni demokratycznym państwem.LUDZIE DZIEKI SOLIDARNOSCI ZROZUMIELI, ZE W PANSTWIE DEMOKRATYCZNYM MIELIBY WIEKSZE SZANSE ROZWOJU, MOZLIWOSC WOLNOSCI OBYWATELSKICH, SLOWA, WYZNANIA, POGLADOW.
2 5 2
2010-02-21T18:04:03+01:00
NSZZ "Solidarność" było pierwszym związkiem zawodowym działającym w polsce na tak dużą skalę. Te związek zrzeszał ogromne rzesze społeczeństwa polskiego. Był jedynym podmiotem społeczności który mógł przeciwstawić się systemowi. Dzięki temu że przeciwstawili się komunizmowi dziś mamy wolną i sprawiedliwą polskę. Tacy ludzie jak Lech Wałęsa na zawsze pozostaną w historii wolnej polski. Rok 1989 był przełomowy. Polska obaliła komunizm i stała się wolnym i suwerennym państwem. Staliśmy się jedynm z pierwszych państw w europie które obaliły komunistyczny blok.
3 3 3