Odpowiedzi

2009-10-16T13:57:06+02:00
Mezopotamia- położona między dwoma rzekami: Eufrat i Tygrys, od północy łańcuchy górskie południowo-wschodniej Anatolii, od wschodu łańcuch górski Zagros, od południa linia brzegowa Zatoki Perskiej, od zachodu Pustynia Arabska wzdłuż Eufratu. Obszar Mezopotamii można podzielić na 2 części: północną, gdzie panował ostry klimat (uboga fauna i flora, łatwym dostępem do bogactw naturalnych sprowadzanych z Azji mniejszej rud metali, kamienia). Natomiast w część południowej panował klimat tropikalny oraz bogata faun i flora. Tereny dobre do uprawy roślin, znajdowały się wzdłuż dwóch rzek i tam rozwinięto uprawę: pszenicy, lnu, prosa, jęczmienia.
EGIPT- państwo w północno-wschodniej części kontynentu afrykańskiego i na półwyspie Synaj w Azji. Rozległe obszary Egiptu zajmują pustynne równiny wzniesione średnio kilkaset metrów nad poziomem morza. Klimat kontynentalny, suchy, jedynie na północnych wybrzeżach Śródziemnomorski. Do głównych upraw zaliczają się: ryż, trzcina cukrowa, pszenica, kukurydza, proso, jęczmień.
Grecja- państwo w południowej części kontynentu europejskiego. Grecja jest krajem morskim, posiadającym niezwykle silnie rozwiniętą linię brzegową. Grecja położona jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, na zachodzie z odmianą wilgotną a na wschodzie z suchą. Wśród uprawianych roślin do najważniejszych należą zboża: pszenica, jęczmień, kukurydza, ryż, rośliny przemysłowe: tytoń, bawełna, sezam, rycynus oraz owoce cytrusowe, winna latorośl, oliwki, figi, warzywa
36 2 36
Dzięki, ale za dużo bezdensownych informacji ;)
Ale nie ma odpowiedzi na Gdzie panowały lepsze warunki rozwoju rolnictwa !
To jak dopiszesz ?