Odpowiedzi

2010-02-21T15:59:23+01:00
Ewangelia wg Św. Łukasza, 4, 1-13
opowiada o kuszeniu jezusa przez diabła po 40 dniowym poście jezusa.Ewangelia ta mówi nam iż tak samo jak jezus tak i my jesteśmy kuszenie przez diabła i tak samo jak jezus powinnyiśmy nie pozwolić aby diabeł nad nami zawładną i przeciwstawić mu sie tak jak uczynił to Jezus.Ewangelia ta ukazuje nam również to iż jezus jest doskonały ,ponieważ przeciwstawił sie diabłu
2010-02-21T16:16:54+01:00
Dzisiejsza Ewangelia uczy nas, że Jezus przebywał w Duchu Świętym na pustyni i był kuszony przez szatana. Gdy Jezus poddał by się jednej pokusie to szatan by wygrał nie powinniśmy sami ulegać pokusie choć była by ona tak wielka i tak roskosza. Na lezy wtedy się modlić i prości o siłę by nie uleć jakiej kol wiek pokusie. Bo szatan zwycięża a człowiek przegrywa. Gdy Jezus przebywał czterdzieści dni na pustyni diabeł kusił Jezusa "Jeśli jesteś Synem Bożym powieź temu kamieniowi żeby stał się chlebem" Odpowiedział mu Jezus "Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek"
2010-02-21T18:44:58+01:00
W dzisiejszej Ewangelii św. Łukasza Apostoł chciał nam przekazać, że Jezus pomimo wielkich pokus diabała nie dał mu się. Nawet możemy zauważyć jak diabeł posłużył się dyplomatycznie jak on sam powiedział do Jezusa w ostatniej 3 pokusie powiedział do Niego tekstem z Bibli. Zobaczmy jaki diabeł jest mądry. I dlatego my też będziemy kuszeni przez niego, jeśli mamy postanowienie na czas Wielkiego Postu. Zazwyczaj diabeł był przedsatwiany jako postać fikcyjna, zmyślona, lecz może ona jest taka z wyglądu ale on naprawdę istnieje!

Tekst napisany prze zemnie ;] Jeśli ma być dłuższy prosze pisać na pw. ;]